Foto: Borac pobijedio tuzlansku Slobodu
BANjA LUKA - U kontrolnoj utakmici odigranoj na Gradskom stadionu u Brodu fudbaleri Borca savladali su tuzlansku Slobodu sa 2:0, a strijelac oba gola bio je Saša Kajkut.
- I u ovoj utakmici smo pokazali da su pripreme na Zlatiboru bile pun pogodak. Tom čitave utakmice imali smo terensku inicijativu, stvorili smo daleko veći broj zrelih prilika i zasluženo došli do pobjede - istakao je šef stručnog štaba Borca Velimir Stojnić.
Već u devetom minutu Kajkut je odlično prošao po desnoj strani, ušao u šesnaesterac Slobode i preciznim udarcem pogodio gornji lijevi ugao Mujkićevog gola. Na 2:0 isti igrač je povisio u 69. minutu kada je s 25 metara prizemnim udarcem zatresao mrežu rezervnog golmana, Divkovića. To je ujedno bio i najljepši trenutak utakmice. Igrači Slobode najzreliju priliku imali su u 43. minutu. Maksimović je u svom kaznenom prostoru neoprezno srušio Sarajlića, a sudija Slaviša Bardak iz Broda je pokazao na bijelu tačku. Međutim, sjajnom intervencijom golman Banjolučana Starčević zaustavio je udarac Sarajlića. Treba istaći da su igrači Borca mogli zabilježiti i ubjedljiviju pobjedu. U 55. minutu Vranješ je pogodio prečku, a četiri minuta kasnije Grahovac stativu.
- Do premijernog prvenstvenog susreta u Laktašima ostalo je još desetak dana, ali vjerujem da potpuno spremno dočekujemo start Premijer lige BiH. Što se tiče prve postave već sam polako složio kockice, ostalo je još samo nekoliko malih dilema - dodao je Stojnić.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.