Foto: Borac m:tel na evropskom ispitu protiv Ankara Spora
BANjALUKA - Rukometaši Borca m:tel prvi ovosezonski ispit na međunarodnoj sceni polagaće u nedjelju, kada ih očekuje okršaj drugog kola EHF kupa protiv Ankara Spora (16 časova).
"Crveno-plavi" duel dočekuju u sjajnom raspoloženju, te sa mnogo optimizma putuju u prestonicu Turske.
- Prije svega, raduje me što počinjemo ovu evropsku epizodu. Dobro smo analizirali rivala i bićemo spremni na sve. Znamo da forsira neobičnu odbranu 3-3, na svom terenu igra agresivnije i time profitira. Rus Salin im je udarna igla na desnom krilu, preko njega najčešće igraju kontre i polukontre, a tu su i turski reprezentativci Aslan i Pamuk. Imaju sličan sistem igre kao Sloga, što nam je donekle olakšalo pripremu - rekao je šef struke Banjalučana Dragan Marković.
Strateg tima iz Gospodske ulice naglasio je da je za njega važnije kako će njegov tim odigrati.
- Najbitnije je da mi izrastamo u pravu ekipu. Držimo visok tempo igre, igramo brzo, atraktivno i spremni smo da napadnemo svaku odbranu. Disciplinovani smo, a pravo je uživanje gledati kako se igrači bore na treninzima. Kada igramo između sebe, pršti na sve strane. Kao da je Liga šampiona. U svakom slučaju, nema mjesta kalkulacijama. Idemo da odigramo najbolje što možemo, želimo dobar rezultat i pun "Borik" u revanšu - jasan je Marković.
Fahrudin Melić takođe je optimista.
- U ime cijele ekipe obećavam da ćemo ostaviti srce na terenu i pružiti više od maksimuma. Evropske utakmice nose posebnu draž. Motiva imamo na pretek i ovo je prilika da podignemo rejting ne samo sebi i klubu nego gradu i državi. Jedva čekamo da susret počne, imamo povjerenje jedni u druge i ukoliko odigramo najbolje što možemo, ne sumnjam u dobar rezultat i prolaz u treću rundu - istakao je adut "crveno-plavih" na desnom krilu.
Utakmica Ankara Spor - Borac m:tel igra se u nedjelju, sa početkom od 16 časova. Sudije su Švajcarci Andre Filip Buaš i Marko Majer, dok je delegat Izraelac Aleks Klajn.
Stručni štab Banjalučana moći će da računa na sve igrače, a jedino je nastup Gorana Trkulje pod znakom pitanja.
- Nadamo se da će se Trkulja oporaviti do nedjelje i biti u sastavu, jer je on, uz Vranješa, jedan od glavnih stubova naše odbrane. No, i ako ne bude u mogućnosti da zaigra, u timu imamo dovoljno kvalitetnih alternativa - istakao je Marković.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.