Foto: Željka Domazet
| Bokseri Slavije iz Istočnog Sarajeva najbolji u noći šampiona
ISTOČNO SARAJEVO - Dva člana bokserskog kluba „Slavija“ pobjednici su „Noći šampiona“ koja je održana u Istočnom Novom Sarajevu, u sportskoj dvorani „Srbija“.
Titulu šampiona odbranio je Đorđe Krsmanović koji je nokdaunom u petoj rundi pobjedio boksera iz Venecuele Eliasa Hidalela iako je ovaj bokserski meč planiran da traje deset rundi.
Krsmanović je rekao za „Glas Srpske“ da je odbranio prethodnu i osvojio „UBF“ titulu.
- To su dvije titule i to je veliko mjesto u mom srcu pošto je sve to bilo u mom gradu. Dalji put je još jedan pojas ako Bog da i samo je nebo granica - rekao je Krsmanović
Prije početka bokserskih mečeva u „Noći šampiona“ Krsmanović je rekao da ima 19 godina i da boksuje dvije godine te da je prije toga imao amatersku karijeru kik-boksa tri godine.
Krsmanović je napomenuo i to mu se i ostvarilo da očekuje od meča pobjedu i da je s tim ciljem došao, kao i da fanovima pruži dobru borbu.

Bokserski meč je dobio i Nikola Radulović koji je pobjedio Filipa Dostanića iz Srbije.
Ovaj bokserski meč je trajao četiri runde i jedini je koji je do kraja doveden, ali je odluka o pobjedi Radulovića iz Slavije donesena jednoglasno.
Svi ostali, a ukupno je odigrano devet bokserskih mečeva, završeni su nokdaunima.
Radulović je za „Glas Srpske“ rekao da ova pobjeda za njega znači mnogo.
- Trudio sam se, naporno sam za ovo trenirao i mislim da se rezultati toga vide. Posebno je bilo teško boriti se pred svojom publikom i drago mi je i nadam se da sam pružio dobar meč. Hvala medijima i svima koji su došli da nas podrže i Gradu Istočno Sarajevo- rekao je Radulović.

Predsjednik Bokserskog kluba „Slavija“ i jedan od organizatora takmičenja „Noći šampiona“ Aleksandar Ivanović rekao je da je predviđeno, a i realizovano, devet profesionalnih borbi od kojih je pet uvodnih i četiri glavne.
U Noći šampiona boksuju ukupno 22 profesionalna boksera, a bokseri dolaze iz Venecuele, Malte, Slovenije, Srbije, Crne Gore i BiH .
- Ja očekujem jednu dobru borbu, a od svojih momaka očekujem da pokažu zašto su tu gdje jesu, a to su naš Đorđe Krsmanović i Nikolaj Radulović i najveće su mi očekivanja od njih dvojice da pokažu zašto mi sve ovo radimo, zašto smo organizovali ovu profesionalnu reviju i da naš Đorđe Krsmanović drugi put pokaže zašto je profesionalni šampion i da uđe u istoriju ne samo boksa nego i sporta - rekao je Ivanović.
Ivanović je napomenuo da je ovo prvi put da organizuju ovo takmičenje u boksu, jednu profesionalnu boksersku reviju u Istočnom Sarajevu.
- Ovo je prvi put i u narednih sto godina neće neko od naših sugrađana organizovati borbu za titulu i zbog toga smo ovo organizovali. Mi inače nastupali širom Evrope. Što se tiče poznatioh imena osim naših boksera nastupa i Alen Šišić koji je bio prvak svijeta i veliko ime u boksu. Sama činjenica da smo njega doveli daje nam veliko zadovoljstvo . Vrijedi pomenuti i Todorče Cvetkova iz Sjeverne Makedonije, teškaša koji je tri puta boksovao za titulu svijeta - zaključio je Ivanović.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.