Bojan Šaranov, golman Makabija: Videli smo mane Borca

Dušan Repija
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Bojan Šaranov, golman Makabija: Videli smo mane Borca

Borac je respektabilna ekipa, ima nekoliko fantastičnih pojedinaca, a verujem da će se i pojačati do naše utakmice 13. jula, tako da ćemo imati težak zadatak. Ipak, svi u klubu verujemo u uspeh.

Istakao je ovo golman Bojan Šaranov, novajlija u redovima Makabija iz Haife, protivnika Borca u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona. Dojučerašnji čuvar mreže OFK Beograd je potom dodao:

- Juče smo prvi put gledali utakmicu našeg protivnika i odmah uvideli njihove vrline, ali i mane. Odmah smo primetili nekoliko igrača koji se izdvajaju. Sigurno je najopasniji Darko Maletić, kojeg se sećam još iz vremena kada je nastupao za Partizan.

* GLAS: Koji su vaši utisci o Borcu?

ŠARANOV: Svi u klubu maksimalno ozbiljno prilaze idućem protivniku tako da već imamo mnogo podataka u klubu. Naš skaut je otputovao na Zlatibor, gde se pripremaju Banjalučani, da se uživo upozna sa snagom našeg rivala, koji čini mi se igra prijateljski meč sa Mogrenom. Kada se on vrati, preneće nam najsvežije utiske, videti na delu nove igrače, a mi ćemo nastaviti gledati bar po jedno poluvreme Borčevih utakmica svaki dan kako bismo što bolje upoznali protivnika.

* GLAS: Prema vašoj procjeni, kolike su šanse klubova za plasman u sljedeću rundu?

ŠARANOV: To je uvek teško reći, pogotovo u evropskim kupovima. Znam da je Borac drugi put zaredom izborio učešće u Evropi, a sa druge strane, moj klub je standardan učesnik evropskih takmičenja, čak je dva puta u poslednjih nekoliko godina igrao u Ligi šampiona. Mislim da smo blagi favoriti, verujemo u sebe i sopstvene mogućnosti, naporno radimo kako bismo maksimalno spremni dočekali prvi meč u Haifi. U klubu niko ne pominje neuspeh iako respektujemo protivnika i znamo da neće biti lako, pogotovo u revanšu u Banjaluci.

* GLAS: Da li ste za ovo kratko vrijeme upoznali kvalitet svoje ekipe?

ŠARANOV: Moram reći da sam oduševljen. Svi su me dobro prihvatili i svi radimo na tome da postanemo što bolji. Ciljevi kluba su najviši, pokušaćemo da napadnemo Ligu šampiona, što realno i možemo s obzirom na igrački kadar. Došla su nam četiri pojačanja, istina, otišla dva igrača, a uprava radi na dovođenju još jednog špica. Potreban nam je jedan "razbijač" u vrhu napada, dobar u skoku i igri glavom. Bilo je riječi da će nas pojačati Ranko Despotović, ali, koliko čujem, potpisao je za jedan japanski klub. Siguran sam da će uprava pronaći tip igrača koji nam nedostaje jer koliko vidim, novac za njih ne predstavlja veliki problem.

* GLAS: Kakva je konkurencija na poziciji golmana?

ŠARANOV: Moram reći da je i na mojoj poziciji velika konkurencija. Tu je iskusni Nir Davidovič, bivši reprezentativac Izraela, i još jedan mladi čuvar mreže, jedan od najtalentovanijih u Izraelu. Istakao bih da je trener golmana odličan, radimo vrlo ozbiljno. Ovo su najteže pripreme u mojoj karijeri do sada, ali ne padaju mi teško jaki treninzi jer znam da ću posle njih biti spreman za sve izazove koji nas očekuju.

* GLAS: Imali ste ponude Crvene zvezde i Partizana, ali ste se odlučili za Makabi.

ŠARANOV: Tačno. Imao sam na stolu ponude Crvene zvezde i Partizana, interesovanje je pokazala i Vojvodina, kao i neki francuski prvoligaši, ali sam na nagovor menadžera odabrao Izrael i Makabi Haifu. Bio sam slobodan u izboru nove sredine i sa zadovoljstvom konstatujem da ni u jednom trenutku nisam požalio. Ono što nudi Haifa kao grad i klub teško je naći. Na meni je da se dokažem na pripremama, izborim mesto među stativama i napredujem u karijeri.

Reprezentacija

* GLAS: Član ste mlade reprezentacije Srbije, smatrate li da ćete u dogledno vrijeme postati prvi golman A reprezentacije?

ŠARANOV: To je svakako jedna od mojih najvećih želja. Mislim da sam napravio pravi korak odlaskom u Makabi jer drugačije je kada ste u inostranstvu i kada igrate jake mečeve svaki vikend. Drugačiji je i sistem rada tako da sam optimista po tom pitanju iako je konkurencija vrlo jaka. Tu su Željko Brkić, Bojan Jorgačević, Vlada Stojković i još neki, tako da sigurno neće biti lako izboriti mjesto u najboljem timu "orlova".

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.