Bogdanović lider Kingsa VIDEO

Srna

Bilo mu je potrebno nekoliko nedjelja da pronađe pravi ritam, ali se sada Bogdan Bogdanović nametnuo kao lider Sakramento Kingsa.

Uz Herisona Barnsa je bio najzaslužniji za pobjedu nad Vašington Vizardsima 113:106.

Bogdanović je postigao 21 poen (7/16 iz igre, 3/9 trojke) uz po 4 skoka i asistencije za 28 minuta na parketu.

Pri izjednačenom rezultatu na poluvremenu, Bogdanović je sa osam poena režirao seriju Kingsa 17:8 za devet poena prednosti pred kraj trećeg perioda (88:79).

Nemanja Bjelica je za 29 minuta na terenu postigao 6 poena (3/11, 0/4) uz 12 skokova te po 3 asistencije i ukradene lopte.

Barns je bio najefikasniji igrač Kingsa sa 26 poena uz samo jedan promašaj iz igre (7/8), 18 je dodao Badi Hild, dok je Rišon Holms ubacio 16 uz 10 skokova.

Vizardse je predvodio Bredli Bil sa 20 poena i 8 asistencija, Ajzea Tomas je dodao 17, a Tomas Brajant 14 uz 8 skokova.