Bjelica i Kari uzvratili Finiksu i prekinuli istorijski niz VIDEO

Srna

Košarkaši Finiks Sansa ostvarili su rekord franšize od 18 uzastopnih pobjeda u NBA ligi koji je prekinut u noći između petka i subote u Ouklendu.

Udarac je uzvratio Golden Stejt koji je u derbiju večeri slavio ubjedljiv trijumf rezultatom 118:96.

Pre samo nekoliko dana ishod je bio drugačiji, ali su Stef Kari, Nemanja Bjelica i drugovi smogli snage da odgovore i upišu svoju 19 pobjedu u sezoni, te preuzmu prvo mjesto zapadne konferencije.

Domaćin je već na startu stigao do osjetne prednosti, a u drugoj je razlika postala dvocifrena.

U nastavku je Finiks odgovorio, ali se u drugom poluvremenu sve raspalo pod naletom “ratnika”, pa je razlika išla i do +26.

Srpski as Nemanja Bjelica odigrao je solidan meč ubacivši osam poena uz šest skokova i dve asistencije za 15 minuta provedenih na parketu.

Ponovo je glavni u ekipi Golden Stejta bio Stef Kari sa 23 poena i po pet skokova i asistencija.

Geri Pejton i Endrju Vigins su ubacili po 19 poena.

U ekipi Finiksa Diandre Ejton je bio najefikasniji sa 23 poena, dok je Kris Pol ostao samo na 12, uz osam uspješnih dodavanja.