Benfika, Valensija, Juve i Sevilja

B92
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Benfika, Valensija, Juve i Sevilja

Fudbaleri Benfike, Valensije, Juventusa i Sevilje plasirali su se u polufinale Lige Evrope.

Najuzbudljivije je bilo na Mestalji, gdje je Valensija nadoknadila 0:3 iz prvog meča i slavila je poslije produžetka sa 5:0, uz het-trik Paka.

Poslije pobjede 1:0 u Holandiji, Benfika je kod kuće savladala AZ Alkmar 2:0, a Juventus je trijumfom nad Lionom kod kuće 2:1 nadgradio pobjedu iz Francuske. Poslije poraza od 1:0 u gostima, Sevilja je pobjedila Porto sa 4:1 u Andaluziji.

U najdramatičnijem četvrtfinalu Bazel je bez većih poteškoća odbijao nalete Valensije, ali sa dva gola u finišu prvog poluvremena ’Slijepi miševi’ su nagovjestili čudo.

Pako je u 70. minutu povisio na 3:0 svojim drugim golom, Bazel je u roku od četiri minuta krajem prvog produžetka ostao bez dvojice isključenih igrača, a Valensija je to iskoristila i preko Paka i Bernata došla je do ubjedljivih 5:0.

Benfika je lako prošla AZ – kod oba gola Salvio je bio asistent, a Rodrigo strelac, dok gosti iz Holandije prvih sat vremena nisu ni šutnuli na gol tima iz Lisabona.

Juventus je dobro počeo golom maestralnog Pirla iz slobodnjaka, ali je Brijand izjednačio u 18. minutu. Punih sat vremena navijači ’Stare dame’ su strepjeli jer je još jedan gol donosio Lionu prolaz dalje, ali je Markizio uz mnogo sreće i odbitak riješio pitanje prolaza dalje.

Sevilja je ’blickrigom’ u prvih pola sata obezbjedila prolaz – Porto je u nastavku prijetio najviše preko agilnog Kvarežme, bilo je nekoliko dobrih šansi, ali uprkos igraču više (Koke isključen u 54. minutu) Portugalci su tek u 92. minutu došli do gola za 4:1.

Liga Evrope, četvrtfinale, revanši:
Benfika – AZ Alkmar 2:0 (prvi meč 1:0)
Rodrigo 39, 72
Juventus – Lion 2:1 (1:0)
Pirlo 4, Markizio 68 - Brijand 18
Sevilja – Porto 4:1 (0:1)
Rakitić 5, Vitolo 26, Baka 29, Gameiro 79 - Kvarežma 90+2
Valensija – Bazel 5:0 (0:3)
Pako 38, 70, 113, Vargas 43, Bernat 118

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.