Barseloni Superkup

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Barseloni Superkup

Fudbaleri Barselone osvojili su prvi trofej u sezoni, trijumfovali su u Superkupu Španije.

Katalonci su do 11. trofeja u takmičenju stigli poslije remija bez golova sa Atletiko Madridom na Kamp Nou, te zahvaljujući golu u gostima u prvom meču.

Revanš u Barseloni obilježio je antifudbal u finišu, isključenja za goste, te promašen penal Lionela Mesija u 89. minutu.

Tako su bez pobjede do prvog trofeja stigli novi trener Barselone Herardo 'Tata' Martino i veliko ljetošnje pojačanje Nejmar.

Katalonci su očekivano dominirali u posjedu lopte, ali gol Atletika nije bio često u opanosti. Statistički, opasniji je bio madridski tim koji je imao tri šuta više (7-4).

Dijego Simeone je sjajno postavio meč taktički, potpuno zarvorivši sve prilaze svom golu. Rešenja za to nije imao ni tandem Mesi-Nejmar, kojem će biti potrebno još vremena da se ugira.

Prvi put u ovoj sezoni Nejmar je bio starter, ali Brazilac nije doneo očekivanu pokretljivost Barsi u napadu. Nije se proslavio ni najbolji igrač svijeta Mesi, koji je u samom finišu propustio da realizuje penal.

Ovaj put rezervista, Pedro je iznudio najstrožu kaznu poslije sudara sa Mirandom, ali je Argentinac pogodio prečku poslije snažnog udarca.

Desetak minuta ranije Barsa je dobila brojčanu prednost na terenu, jer je Filipe isključen zbog udaranja Danija Alvesa dok je lopta bila na drugoj strani terena.

U nadoknadi vremena 'pocrveneo' je i Arda Turan, ali je on u tom trenutku bio na klupi, jer ga je 20 minuta prije kraja meča zamenio Adrijan.

Turčin je krajem prvog poluvremana propustio fenomenalnu šansu da donese prednost svom timu, tačnije Viktor Valdes je imao nevjerovatno odbranu.

Oba tima sada mogu potpuno da se posveti Primeri, gdje su ostvarili pobjede u prva dva kola.

Predstojećeg vikenda oba tima očekuju teška gostovanja. Barselona ide u Valensiju, dok Atletiko Madrid putuje u San Sebastijan.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.