Foto: Banjolučki premijerligaš uputio žalbu FS BiH
BANjA LUKA - Ono što su najavili poslije utakmice u Trebinju u Fudbalskom klubu Borac su sproveli u djelo. Juče su Banjolučani Takmičarskoj i Sudijskoj komisiji Fudbalskog saveza BiH uputili žalbu na suđenje Ante Živkovića i Drage Čule na utakmici protiv Leotara koju su "crveno-plavi" izgubili 1:2. Takođe, žalba je upućena i na ime Berislava Markotića, kontrolora suđenja iz Mostara.
- Svim novinarima ćemo dati kopije snimaka grešaka pomenutih arbitara koji su oštetili naš klub protiv Leotara. Više nego očigledno je da u Trebinju nismo imali korektno suđenje. Osim toga Živković i Čule su arbitri sa izlaznim godištem i mogu da naprave "masakr" u Premijer ligi BiH, ali za to neće odgovarati. Žalbu smo uputili s nadom da će jednom konačno da pobijedi fudbal i pravda - istakao je sportski direktor Borca Muhamed Ibrahimbegović Fišer.
Već na početku proljeća, po tradiciji, počela je fudbalska "kuhinja" u Premijer ligi BiH. To je na svojoj koži najbolje osjetio banjolučki klub.
- Najveći krivac u svemu ovome je predsjednik Komisije za delegiranje sudija Duško Vujičić iz Foče koji je dozvolio da pomenuti arbitri sude meč u Trebinju. Ne može čovjek koji vodi kladionice delegirati sudije. Mogao je da stavi veto, a što nije morate njega da pitate. Svjesni smo činjenice da bodove vratiti ne možemo, ali veliko je pitanje da li uopšte ima smisla dalje se takmičiti u Premijer ligi BiH - kazao je Ibrahimbegović.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.