Banjolučani lako do polufinala

T. Papić-Džakula
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Banjolučani lako do polufinala

BANjA LUKA - Članovi Odbojkaškog kluba invalida Banja Luka plasirali su se, bez ikakvih problema, u drugi krug takmičenja Evrolige.

Banjolučani su na kvalifikacionom turniru u Aleksandrovcu, na kojem su bili domaćini, u tri utakmice ostvarili isto toliko pobjeda, zabilježivši tri ubjedljiva trijumfa, ne izgubivši ni set.

Prvo su savladali tim KSO Sisak sa 3:0, da bi potom nadigrali ekipu OIK Marsonije iz Slavonskog Broda, takođe, sa 3:0. Posljednji duel domaćin je igrao sa UOKI Ilidžom. Ponovo su domaći igrači slavili uvjerljiv trijumf od 3:0. Ni u jednom susretu izabranici Draška Madžara rivalu nisu ostavljali ni gram nade za trijumf. Tokom svih mečeva dominirali su parketom dokazavši još jednom da s razlogom "pucaju" na vrh Evrolige. Minule tri godine Banjolučani su, u ovom eminentnom takmičenju, osvajali vicešampionsku titulu i sada je vrijeme da se popnu za stepenicu više. S obzirom na izdanja koja su prikazali u Aleksandrovcu nisu daleko od toga. 

Osim jedinog šampiona Republike Srpske u polufinale su se, iz grupe "B", plasirali članovi Ilidže koji su zabilježili dvije pobjede i doživjeli poraz.

Na polufinalne turnire, koji su na rasporedu 18. oktobra još su se plasirali: sarajevski Fantomi, Zagreb, Zavidovići, Mozdulj iz mađarskog grada Vac.

Rezultati grupe "B": Marsonia - Ilidža 0:3 (16:25, 12:25, 16:25), Banja Luka - Sisak 3:0 (25:13, 25:18, 25:17), Sisak - Marsonia 3:1 (24:26, 25:21, 25:13, 25:14), Marsonia - Banja Luka 0:3 (11:25, 14:25, 10:25), Banja Luka - Ilidža 3:0 (25:21, 25:18, 25:14), Ilidža - Sisak 3:1 (25:20, 25:21, 20:25, 25:18).

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.