Atlanta deklasirala Finiks, Bogdanović jedan od najraspoloženijih

Atlanta hoksi u gostima su deklasirali ekipu Finiks sansa 132:100, Bogdan Bogdanović je sa 18 poena bio među raspoloženim igračima u svom timu.

Atlanta je poslije dva poraza upisala jako važnu pobjedu, koja timu ostavlja nadu za 6. mjestom Istočne konferencije koje direktno vodi u plejof.

"Jastrebovi" su do pobjede stigli zahvaljujući drugoj i trećoj četvrtini u kojima su u potpunosti nadigrali rivala.

Atlanta je vodila od prvog minuta utakmice, već nakon neefektivne prve četvrtine u kojoj su se obe ekipe mučile sa procentima šuta gosti su vodili, doduše sa tri razlike iako su u jednom trenutku imali i plus 10.

U drugoj dionici, ekipa iz Džordžije u potpunosti je nadigrala Finiks koji nije mogao da uđe u ritam pa je od 23 šuta koje je uputio ka košu rivala ubacio svega devet. Bogdanovićeva ekipa je na drugoj strani bila jako raspoložena, ubacili su 17 koševa iz 25 pokušaja i na poluvrijeme otišli sa velikih plus 21.

U nastavku meča, viđen je isti scenario, raspucana Atlanta terorisala je Finiks i došla do plus 35 pred početak četvrte dionice.

U posljednjoj četvrtini, koja je igrana protokolarno, trener Hoksa Nejt Mekmilan odmarao je bitne košarkaše i u "gerbidž tajmu" dao priliku mladim košarkašima. Na kraju, rutinska pobjeda Atlante koja je u jednom momentu imala i plus 43.

Za Atlantu, Dežonte Mari je postigao 21 poen, Tre Jang je dodao dabl-dabl od 20 poena i 12 asistencija, dok ih je Bogdanović pratio sa 18 poena.

Finiksu su ugled branili Bridžis i Ejton sa 23, odnosno 20 poena, prenosi RTS.