Potez Norvežana razočarao navijače

D.D.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Potez Norvežana razočarao navijače

Selektor Norveške Stole Solbaken odlučio je da prepusti Francuskoj prvo mjesto u grupi i da odmori glavne zvijezde za 1/16 finala.

Norveška je protiv Francuske napravila čak deset promjena u početnom sastavu.

Prema statističkom servisu Opta, Norvežani su time postali četvrta reprezentacija u istoriji svjetskih prvenstava koja je u istom izdanju turnira napravila deset ili više promjena u početnih 11 za jednu utakmicu.

Prije njih to su napravili samo Španija 2006. godine protiv Saudijske Arabije, kada je promijenila svih 11 igrača, Belgija 2018. protiv Japana s deset promjena te Brazil 2022. protiv Južne Koreje, takođe s deset promjena.

 

Drugim riječima, Norveška se našla u vrlo rijetkom društvu. No za navijače koji su čekali duel Halanda -Mbapea ta statistika nije bila dovoljna utjeha.

Norveška je odluku donijela iz jasnog razloga - nokaut-faza već je osigurana, a u nastavku turnira važnije je imati najvažnije igrače svježe nego juriti spektakl u utakmici koja za njih nema istu težinu kao one koje slijede.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.