Foto: Barbarez donio dobre vijesti, ali nije otkrio status Džeke
Selektor reprezentacije BiH Sergej Barbarez nije želio da otkrije da li će kapiten Edin Džeko početi utakmicu drugog kola Svjetskog prvenstva protiv selekcije Švajcarske (21 čas).
Ipak dobre vijesti za BiH je da su Haris Tabaković i Ivan Šunjić trenirali i da će moći da pomognu saigračima
-Haris Tabaković je trenirao, ide svojim programom. Biće protiv Švajcarske u sastavu pa ćemo vidjeti šta dalje. Postalo je pozitivno ozbiljno što se tiče njegove spremnosti, to je ono što mogu reći. Što se tiče Džeke, ne znam hoće li početi. Ustvari znam ali neću vam reći. Šunjić je 100 posto spreman, oporavio se, rekao je Barbarez.
Selektor BiH se osvrnuo na rivala
-Pritisak je na svakoj ekipi. Preiskusna su ekipa da bi imali problema s pritiskom. Imaju volju da isprave kik. Ambicije njihove su malo veće i jače nego naše. Ali opet se igra za tri boda.Ukoliko damo 100 odsto od nas, b će dobra utakmica i uvjeren sam da će biti dobar rezultat. Vidjeli ste na prvenstvu, svaka utakmica donosi nešto novo i neočekivano. Dosta je remija. Nikome nije jednostavno koliko god bio favorit. poručio je Barbarez.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.