Una uskoro kompletirana

Milan Zubović
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: KK Una

KOZARSKA DUBICA - Košarkaški klub Una možda je i jedini tim Prve lige Republike Srpske koji u junu aktivno radi na sklapanju ekipe za narednu sezonu.

Fakti

  • Prošle sezone stigla do polufinala plej-ofa
  • Sa pet igrača potpisani ugovori

Prvi košarkaš sa kojim je uprava sklopila ugovor o saradnji je Mitar Petrović koji je stigao iz Slovenije, zatim je Danilo Radulović produžio saradnju što je poslije njega učinio i Petar Trivičević. Nakon njih saradnja je ozvaničena i sa Nenadom Jovičićem kao i Vanjom Samardžićem. Kako stvari trenutno stoje, to neće biti posljednji potpisi.

- Sada smo na nekoj mini-pauzi koju aktivno koristimo. Cilj nam je da do kraja juna ili najkasnije početkom jula kompletiramo ekipu pa da onda rasterećeni odemo na odmor. Isto to smo uradili i prošle godine pa želimo da ponovimo i ove. Već smo potpisali ugovore o saradnji sa pet košarkaša što je velika stvar za naš klub čime smo zadržali gro ekipe na okupu. Sa ostalim igračima smo u pregovorima i u potrazi za jednim centrom. Još ne znamo da li će ostati Igor Veselinović. On je naš domaći igrač i ukoliko ode, teško ćemo nadomjestiti njegov odlazak jer se radi o dosta kvalitetnom igraču - izjavio je trener Une Dragan Pekić za "Glas Srpske".

Una se prošle sezone vratila u prvoligaško društvo nakon 29 godina kada je odigrala svoju jedinu sezonu i to u premijernom izdanju šampionata Srpske. Ligaški dio takmičenja završila je na četvrtom mjestu i u polufinalu plej-ofa eliminisana od kasnijeg šampiona Drine Princip rezultatom 1:2.

- Prošle sezone cilj nam je bio opstanak, što smo dobrano prebacili i izborili nastup u plej-ofu čemu se malo ko nadao. Tu je Drina bila bolja od nas, mada se možemo pohvaliti da smo šampiona Srpske pobijedili dva puta u toku sezone što nijednom drugom klubu nije pošlo za rukom. To je bio ogroman uspjeh za sve nas, ali sada je još rano pričati o ambicijama u narednoj sezoni. Cilj nam je izbjeći borbu za opstanak i želimo se ustaliti u sredini tabele. Ukoliko ostane Veselinović, možemo napasti i sami vrh. Ipak, još je rano da o tome pričamo. Treba vidjeti kakve će igrači okupiti ostale ekipe - rekao je Pekić.

 

Bez Nikolića

Ekipa će u narednu sezonu ući bez Nebojše Nikolića. Nekadašnji član banjalučkog Borca odlučio je da okači patike o klin i završi karijeru.

- Nikolić nas je obavijestio da zbog porodičnih obaveza završava karijeru. Hvala mu na svemu što je uradio za naš klub i želimo mu mnogo sreće u životu - rekao je Pekić.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.