Foto: Poznati kandidati za direktora ABA lige: Vujanić, Aleksić....
Skupština ABA lige će uskoro imati zadatak da glasanjem donese četiri odluke. Na talonu će biti ime novog sportskog direktora, komesara za suđenje, predsjednika sudijske komisije i disciplinskog sudije.
Kandidati su kako Sport Klub saznaje uglavnom poznati, a za četiri funkcije, veoma bitne, neophodno je da kandidat dobije sedam od 12 glasova na sednici Skupštine.
Milija Vojinović je odlučio da poslije više od šest godina, iako je dobio maksimalnu podršku na prethodnoj Skupštini, napusti ABA ligu, a od naredne sezone će biti sportski direktor Košarkaškog kluba Vojvodina.
ABA liga je objavila javni konkurs, a do predviđenog roka prijavili su se Denis Pavlović, Matevž Zupančič iz Heliosa, Miloš Vujanić bivši as Partizana i Zvezde, Milutin Aleksić bivši košarkaš i as Zvezde, Nemanja Vasiljević generalni menadžer Zvezde, Ibrahim Erkan, Josip Samardžija generalni menadžer KK Dinamo iz Zagreba.
Ono sto je jasno da Miloš Vujanić nema pet godina iskustva na čelnim pozicijama u sportskim organizacijama, da Nemanja Vasiljević u skladu sa pravilnikom ne može da bude sportski direktor, jer je pravilo da sportski sektor može da preuzme osoba koja u prethodne tri godine nije bila na čelnim pozicijama u klubovima koji su bili članovi ABA 1 lige,
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.