
BEOGRAD - Partizan je šampion ABA lige!
Košarkaši Partizana su večeras na domaćem terenu po treći put savladali Budućnost u finalnoj seriji i tako na tron dospjeli sa ukupnim rezultatom 3:1 u pobjedama.
Crno-bijeli su večeras slavili rezultatom 90:75.
Ovo je rekordna osma šampionska titula za Partizan koji je ponovo postao najtrofejniji tim u istoriji ABA lige.
Odlučujući meč Partizana i Budućnosti je u Beogradskoj Areni gledalo 21.434 navijača i oni su vidjeli crno-bijele kako postaju šampioni Jadrana. Još jednom.
Najefikasniji u ekipi Partizana bili su Sterling Braun i Brendon Dejvis sa po 18 poena.
Karlik Džons je zabilježio 17 poena i devet asistencija, dok su Isak Bonga i Ife Lundberg ubacili po 13 poena.
U redovima Budućnosti istakao se Jogi Ferel sa 23 poena i pet asistencija. Nikola Tanasković je postigao 14 poena, a Kenan Kamenjaš i Rašid Sulajmon ubacili su po 11.
Ekipe su se smjenjivale u vođstvu tokom prve četvrtine, a poslije 10 minuta bilo je neriješeno 26:26.
Partizan je u drugoj dionici došao u prednost, koju je održavao do odlaska na poluvrijeme kada je bilo 48:44 za "crno-bijele".
Domaći tim je serijom 17:5 otvorio treću četvrtinu i tako došao do prednosti 65:49.
Crno-bijeli su do kraja meča održavali dvocifrenu prednost i sigurnom igrom došli do pobjede i regionalne titule.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.