Foto: Tanjug/AP
ŠARLOT- Košarkaši Vašingtona pobijedili su jutros u gostima ekipu Šarlota rezultatom 124:114 u meču NBA lige.
Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Bilal Kulibali sa 26 poena, dok je Kori Kispert dodao 25. Nekadašnji košarkaš Partizana Tristan Vukčević nije igrao.
U domaćem timu najbolji je bio Majl Bridžis, koji je ostvario tripl-dabl učinak sa 24 poena, 10 skokova i 10 asistencija. Nik Smit je postigao 24 poena, dok je Mark Vilijams dodao 23 poena uz 14 uhvaćenih lopti.
Srpski košarkaš Vasilije Micić proveo je na terenu nešto manje od 29 minuta, a za to vrijeme zabilježio je 13 poena, pet asistencija i tri skoka.
Košarkaši Šarlota se nalaze na 14. mjestu na tabeli Istočne konferencije NBA lige sa 12 pobeda i 35 poraza, dok je Vašington na 15. poziciji sa skorom 8/41.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.