Foto: Jokić: O ovome ću pričati djeci i unucima (VIDEO)
DENVER - Srpski košarkaš u redovima Denver Nagetsa Nikola Jokić oborio je još jedan rekord u meču protiv Orlando Medžika u noći sa 18. na 19. decembar i postao najbolji asistent među centrima u istoriji NBA lige.
Srpski centar upisao je trinaesti tripl-dable sezone sa 23 poena, 13 asistencija i 11 skokova. Pritom je postao centar s najviše asistencija u istoriji NBA lige, prestigavši Karema Abdul Džabara.
Rekord je srušio 6.26 prije kraja prvog poluvremena asistencijom Džejlen Piketu za trojku.
Odmah nakon završetka utakmice srpski košarkaš prišao je da da izjavu za medije i učinio je to na svoj način.
Upitan je Jokić da prokomentariše obaranje Abdul Džabarovog rekorda po broju asistencija.
"Uvek kažem da su te stvari nešto za posle karijere. Mislim da je to nasleđe na koje ću se, posle karijere, osvrtati - sedeći na tremu, pijući pivo i pričajući izmišljene priče svojoj deci", rekao je Jokić.
Jokić je i ove sezone je prvi favorit da osvoji NBA MVP nagradu.
Nikola Jokic on passing Kareem Abdul-Jabbar for the #NBA's all-time center assist leader:
— Joel Rush (@JoelRushNBA) December 19, 2025
"I always say those things are something for after career.
I think the legacy for after career that I'm gonna look back and, on the porch drinking beer, and telling the lies to my kids." pic.twitter.com/PiY48FVbQ9
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.