Finska slavila kod kuće, Danska ispustila pobjedu u završnici

Košarkaši Finske su savladali Dansku na domaćem terenu, rezultatom 89:85, u okviru drugog kola kvalifikacija za Evrobasket 2025.

Finci su poslije poraza od Srbije zaigrali bolje i kod kuće savladali Dansku, koja je prethodno bila bolja od Gruzije.

Domaća ekipa je do pobede došla poslije preokreta i bolje igre u drugom poluvremenu.

Finsku je do pobjede predvodio Mikael Jantunen sa 19 poena, sedam skokova i četiri asistencije, pratio ga je Aleksander Madsen sa 15 poena, pet skokova i tri asistencija, dok je Edon Mahuni ubacio 14 poena uz šest asistencija.

Kod Danske, istakao se igrač Virtusa iz Bolonje Ife Lundberg sa 26 poena uz po šest skokova i asistencija, a pratio ga je Kevin Larsen sa 20 poena, pet skokova i šest asistencija.

Danci su prvo poluvrijeme odigrali perfektno i poslije prvih 20 minuta stekli ogromnu prednost +18 (42:58), ali je Finska mnogo bolje zaigrala u nastavku, do kraja trećeg kvartala došla do izjednačenja (72:72), da bi u posljednjoj četvrtini upisala pobedu.

Naredni prozor kvalifikacija je tek u novembru, kada će Finska odmjeriti snage sa Gruzijom na domaćem terenu, a Danska dočekati Srbiju.