Foto: Emotivni Kole o Edinu: Ne želim da pamtim poslednji prenos
BEOGRAD - Sportski komentator Nenad Kostić Kole emotivno se oprostio od svog kolege Edina Avdića koji je preminuo prije dva dana u 47. godini.
Njih dvojica godinama unazad činili su legendarni komentatorski duo pa je Kostić velikim riječima o svom prijatelju započeo prenos druge utakmice finala plej-ofa šampionata Grčke između Olimpijakosa i Panatinaikosa. Kole je drhtavim glasom počeo najemotivniji i najdirljiviji uvod u jednu utakmicu posljednjih decenija:
- Pozdrav svim ljubiteljima košarke. Svi znate šta se desilo pre dva dana. Napustio nas je Edin Avdić. Regionalna, ali i evropska i svetska košarka ostale su bez legendarnog komentatora i novinara. Ja govorim o nekome ko mi je bio i više od prijatelja. Sve ono što bih mogao da kažem o Edinu ne bi moglo da stane u uvod jedne utakmice - rekao je Kole na ivici suza i dodao:
- Ne bi bila dovoljna ni čitava finalna serija Olimpijakosa i Panatinaikosa u ono vreme kada smo umeli da se šalimo da se tu ne zna ni da li će i kada utakmica početi, koliko trajati i kada će se uopšte završiti. Sve te emisije, svi ti sati, dani i noći, provedeni u komentatorskoj kabini, kada smo se svakom narednom prenosu radovali kao da je prvi. Taj prvi... setili smo se onda kada smo se dogovarali da obeležimo 10 godina zajedničkog rada - rekao je Kostić.
Potom se prisjetio i prvog zajedničkog prenosa.
- Bilo je to još 2009. godine, Helios i Olimpija u ABA ligi. Tako ću Edina uvek i pamtiti. Kako je tog decembarskog jutra, sa svojim karakterističnim osmehom, ušetao u redakciju. To je bio početak jednog divnog prijateljstva. A koji nam je prenos bio poslednji... Ne želim da znam niti da ga se sećam, bez obzira na to što je ova tragedija ugasila sve nade da će ova tragedija biti samo privremena i kratkotrajna - naveo je Kostić.
Kole je emotivni uvod završio u suzama, na samom kraju se potpuno slomio i rekao:
- Ne želim da pamtim poslednji prenos, jer znam da ćemo se jednog dana, na nekom lepšem i pravednijem mestu, ponovo sresti. Otišao je najbolji među nama, bez koga ništa više neće biti isto. Edine, neka ti je slava i hvala, a tvoje delo živeće još dugo, jer legende kao ti nikada ne umiru - zaključio je Nenad Kostić Kole.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.