Foto: Čović bez fotelje
BEOGRAD – Košarkaški savez Srbije održao je vanrednu sednicu Skupštine, a na njoj je usvojen novi status dvotrećinskom većinom, čime su svi članovi Upravnog odbora KSS na čelu sa predsjednikom Nebojšom Čovićem razriješeni dužnosti.
Ovu informaciju nezvanično je prenio “Meridian sport“ a u istom tekstu naglašeno je da će u roku od 15 dana predsjednik Skupštine (ovu funkciju obavlja Goran Lazić) da sazove novi sastav i da će na njoj da budu imenovani novi članovi UO KSS.
Prema novom statutu bi trebalo da svi regioni imaju predstavnike u UO KSS, a članove će, u skladu sa Zakonom o sportu, birati i verfikovati Skupština, a ne predsednik, kao što je dosad bio slučaj.
UO KSS činiće 13 članova – sedam iz regionalnih saveza Beograda, Vojvodine, centralne Srbije, zapadne Srbije, istočne Srbije, južne Srbije, kao i Raško Kosovsko-Metohijskog saveza.
Četiri člana Upravnog odbora će biti iz privrede, a popuniće ga predsjednik i potpredsjednik. Za razliku od prethodnog, novi UO će imati jednog, a ne četiri potpredsjednika.
Upravni odbor od 1. oktobra 2024. godine činili su: Nebojša Čović (predsjednik), Ana Joković (potpredsjednica za žensku košarku), Nenad Krstić (potpredsjednik za mušku košarku), Darko Jovičić (potpredsjednik za takmičenje), Filip Sunturlić (potpredsjednik za finansije i marketing), Aleksandar Grujin, Zoran Petrović, Zoran Radisavljević, Miodrag Kocić, Dušan Đurić, Branislav Baćović, Vule Vuković i Dragan Filipović.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.