• Sport
  • Košarka

Boston i Indijana u polufinalu Istoka

Piše: Tanjug 30.04.2025 09:28
Foto: Tanjug/AP

BOSTON - Košarkaši Bostona plasirali su se u polufinale Istočne konferencije NBA lige, pošto su jutros na svom terenu pobijedili Orlando rezultatom 120:89 u petom meču plej-ofa četvrtfinalne serije.

Najefikasniji u ekipi Bostona bio je Džejson Tejtum sa 35 poena i 10 asistencija, dok je Džejlen Braun postigao 23. 

U redovima Orlanda istakao se Franc Vagner sa 25 poena, a Paolo Bankero je ubacio 19.

Boston je ukupnim rezultatom 4:1 u pobjedama izborio plasman u polufinale Istoka, a protivnik će mu biti bolji iz duela između Njujorka i Detroita.

Košarkaši Indijane savladali su poslije produžetaka Milvoki sa 119:118 i tako su sa 4:1 u pobjedama izborili plasman u polufinale Istočne konferencije.

Tajris Haliberton je postigao 26 poena za Indijanu, a Majls Tarner je zabilježio 21. U ekipi Milvokija najefikasniji bio je Geri Trent sa 33 poena, a Janis Adetokumbo je imao tripl-dabl 30 poena, 20 skokova i 13 asistencija.

Indijana će u polufinalu Istoka igrati protiv Klivlenda.

Košarkaši Detroita pobijedili su u gostima Njujork rezultatom 106:103 u petom meču četvrtfinala Istočne konferencije.

U timu Detroita Kejd Kaningem je postigao 24 poena, dok je Ozar Tompson ubacio 22. Anunobi je sa 19 poena bio najefikasniji u ekipi Njujorka.

Njujork vodi sa 3:2 u pobedama, a naredni meč igraće se u noći između četvrtka i petka u Detroitu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.