Foto: Vuković: Ne bojimo se Levskog
BANjALUKA - Svjesni smo da nam neće biti nimalo lako u dvomeču protiv Levskog, ali se nikog ne bojimo pogotovo na svom terenu, rekao je ovo za "Glas Srpske" fudbaler Borca David Vuković.
FAKTI
Izabranici Vinka Marinovića će sutra od 20.30 časova na Gradskom stadionu u Banjaluci u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona ugostiti bugarskog prvaka Levski iz Sofije.
- Svjesni smo da nismo baš imali mnogo sreće na žrijebu, ali na našem terenu se nikog ne bojimo i očekujem da uz prepun stadion dođemo do trijumfa. Svaka pobjeda pred revanš u Sofiji bila bi zlata vrijedna - naglasio je Vuković.
Levski je u prvenstvu Bugarske prekinuo dominaciju Ludogoreca iz Razgrada, koji je osvojio 14 uzastopnih titula i tako osvojio prvu titulu od sezone 2008/09.
- To dovoljno govori o kvalitetima našeg protivnika, koji želi da napravi i iskorak na međunardnoj sceni. Međutim, i mi želimo isto. Naš je cilj da ponovo pokušamo da se dočepamo grupne faze nekog od tri evropska klupska takmičenja. Mislim da to nije nerealno - nastavio je Vuković, koji je prošle, 2025 godine u tradionalnoj manifestaciji "Glasa Srpske" izabran za najboljeg sportistu Republike Srpske.
Zadovoljan je odrađenim na pripremama.
- Imali smo stvarno idelne uslove za rad i sve je proteklo u najboljem redu. Odigrali smo i četiri kontrolne utakmice sa adekvatnim rivalima i imali smo dosta vremena da ispravimo eventualne greške - naveo je Vuković.
Osvrnuo i se i na proslavu velikog jubileja, 100. rođendana "Velikana iz Platonove".
- Iza nas je stvarno sjajna svečanost i zahvalio bih se svim sugrađanima, ali i onima, koji su došli u Banjaluku da zajedno sa nama proslave vijek postojanja. Stvarno nisam očekivao toliko ljudi, a sada je na nama obaveza da im se dobrim rezultatima, na međunarodnoj, a potom i domaćoj sceni bar malo odužimo - dodao je Vuković.
A sa kim će se Borac sastati u kojem kolu Premijer lige biće poznato danas u 13 časova, kada će u prostorijama Fudbalskog saveza BiH u Sarajevu obavieti žrijeb takmičarski brojeva za sezonu 2026/27.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.