Vrhunski posao Aston Vile od saudijskih para

G.S
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Vrhunski posao Aston Vile od saudijskih para

Engleska Aston Vila sjajno je poslovala u januarskom prelaznom roku - dovela je igrače prve klase za nastavak borbe u Premijer ligi i Ligi šampiona.

Novi igrači kluba iz Birmingema od ovog januara su napadač Markus Rašford, koji je napustio Mančester junajted poslije devet godina, i provjereni španski ofanzivac Marko Asensio.

<p style=““>Bivši fudbaler Reala stigao je na pozajmicu iz Pari Sen Žermena gdje je proveo prethodne dvije sezone i biće novo ubojito oružje u rukama Unaja Emerija. Iskustvo Španca za borbe na najvišem nivou je neprocjenjivo.</p>

Njegovu platu će u potpunosti, do kraja pozajmice, pokriti Aston Vila, kojoj je bolju platežnu poziciju u ovom trenutku omogućila prodaja Kolumbijca Džona Durana u Saudijsku Arabiju.

Vila će samo od prodaje Durana inkasirati 77 miliona evra, sa bonusima ta suma mogla bi da izađe i 90 evra.

Klub iz Birmingema je u januaru doveo i desnog spoljnog fudbalera iz Levantea Andresa Garsiju, koji je odmah postao prva opcija Emerija za desnu stranu terena, što je automatski stavilo u drugi plan srpskog reprezentativca Kostu Nedeljkovića.

No, bivši fudbaler Zvezde već je pronašao alternativno rješenje za sebe, pristao je na pozajmicu u RB Lajpcig i u tom njemačkom klubu pokušaće da dođe do minuta i prostora na najvišem nivou fudbala, prenosi B92.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.