Remi Holandije i Ekvadora

DOHA - Reprezentacije Holandije i Ekvadora igrali su neriješeno, 1:1 u drugoj utakmici grupe A na Svjetskom prvenstvu u Kataru i poslije dvije odigrane utakmice obje reprezentacije imaju po četiri boda.

Holanđani su poveli već u šestom minutu golom Kodija Gakpa, kome je ovo bio drugi pogodak na Mundijalu. Uslijedio je period znatno bolje igre Ekvadoraca, koji su u trećem minutzu sudijske nadoknade pogodili mrežu rivala, ali je gol poništen.

Pervis Estupinjan je skrenuo loptu poslije kornera u mrežu, ali je Džekson Porozo bio najbliži golmanu i pogodak je poništen zbog ofsajda. Južnoamerikanci su izjednačili u 49. minutu kada se u strijelce upisao Ener Valensija.

Bio je ovo njegov treći gol u Kataru, a šesti uzastopni za reprezentaciju Ekvadora na Svjetskim prvenstvima.