Foto: Šipovac: Opravdaću povjerenje
MANAMA – Lijevokrilni napadač Danilo Šipovac, koji je prije četiri dana postao član Maname iz Bahreina za "Glas Srpske" je istakao da vjeruje da će opravdati ukazano povjerenje i da će zajedno sa saigračima ispuniti očekivanja čelnih ljudi kluba.
FAKTI
Šipovac, koji je u prvom dijelu prošle sezone poslije odlaska iz banjalučkog BSK-a nastupao za malezijski Penang, a u drugom dijelu prvenstva igrao za trebinjski Leotar pomalo neočekivano se ponovo obreo u Aziji i karijeru nastavio u Bahreinu.
- Iako je bilo dosta ponuda, između ostalih sa Malte, Hong Konga i nekih zemalja Dalekog istoka, naravno i uz mogućnost ostanka na "Policama" odlučio sam se Manamu. Ponuda je došla pomalo i neočekivano, ali smo se veoma brzo dogovorili. Ugovor je potpisan na godinu dana i očekujem da ispunim očekivanja svih u klubu. Inače Manama je pretprošle sezone ispala iz Premijer lige Bahreina, ali se ekspresno vratila i sada je želja što bolji plasman, a razmišlja se i o gornjem dijelu tabele. Inače Premijer liga Bahreina je do ove sezone brojala 14 članova, sada ima 12. Iz lige ispadaju dva posljednjeplasirana kluba, dok devetoplasirani i desetoplasirani igraju u baražu za opstanak – naglasio je 26. godišnji fudbaler.
Prvi dani uz upoznavanje saigrača i kluba protiču i upoznavanju nove sredine.
- Zajedno sa mnom su došli golman Slaviša Bogdanović, koji je nekada davno branio za Leotar, kasnije za Velež, a doskora je bio član Azija Talasa iz Kirgistana, kao i štoper iz Srbije Lazar Zaknić, koji je karijeru počeo u Crvenoj zvezdi, potom bio i u Italiji, a posljednji klub mu je bio slovački prvoligaš Mihalovce. Zbog toga mi prvi dani mnogo lakše prolaze, jer sa sa njima družim i mimo treninga – nastavio je Šipovac.
Prvi utisci o saigračima, klubu, stadionu, ali i gradu su odlični i za sada sve ide kako je i planirao.
- Klub je stvarno na profesionalnom nivou ima veoma lijep stadion, ako i trening centar. Ovo što sam do sada vidio Manama je veoma lijep i moderan grad sa nekih 750.000 stanovnika, što je nešto manje od polovine cijele populacije Bahreina. Po onom što sam do sada vidio ni hrana se ne razlikuje mnogo od naše, a tu je i dosta restorana sa evropskim menijima, tako da ni to ne bi trebalo da predstavlja problem – rekao je Šipovac.
Premijerni meč u novoj sezonu Manama će imati 29. avgusta, kada će u prvom kolu biti gost Ali kluba, koji je u prošloj sezoni zauzeo peto mjesto u eliti.
- Sigurno da nam neće biti nimalo lako, jer ove sezone imaju još više ambicije, ali i mi želimo da od starta krenemo sa dobrim rezultatima. Zato vjerujem da će premijera u novom klubu biti uspješna – naglasio je Šipovac.
O posljednjih šest mjeseci provedenih na trebinjskim "Policama" ima samo riječi hvale.
- Sama činjenica da mi je ovo bi treći dolazak u Leotar govori da sam zavolio ovaj klub, ali i grad. Šteta je što nismo uspjeli da se u prošloj sezoni plasiramo u Premijer ligu, ali se nadam da će moji bivši saigrači predvođeni trenerom Veliborom Đurićem u tome uspjeti u novom prvenstvu – dodao je Šipovac.
Danilo Šipovac se lako navikao na vremensku razliku, jer je Bahrein samo 60 minuta ispred srednjeevropskog vremena. Za vrijeme zimskog računanja vremena kod nas Bahrein ide dva sata naprijed. Ono što mu za sada veoma teško pada su veoma visoke nićne temperature, ali i visok procenat vlage tokom dana.
- Temperature tokom noći ne spadaju ispod 32, 33 stepena, a tokom dana idu do 42 podeoka uz subjektivan osjećaj da je više od 50 stepeni Celzijusa. Ipak, vjerujem da ću se brzo naviknuti – naglasio je Šipovac.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.
Najnovije vijesti iz rubrike