Paljanska "vučica" u naletu

Darko Dragičević
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Agencije

PALE – Fudbaleri Romanije ušli su u seriju dobrih rezultata. Vezali su tri meča u kojima su ostvarili dvije pobjede i remi (ako se računa i Kup Republike Srpske onda je serija četiri meča), čime su značajano popravili svoj položaj i bodovni saldo.

U utakmici protiv Kozare Paljani su do gola vrijednog tri boda došli u 56. minutu. Domaći tim je kaznio grešku odbrane Kozare koja je loše vratila loptu golmanu Kačavendi. Ognjen Radović je dobro pratio akciju i na kraju je uspio da zatrese mrežu gostiju i postavi ispostaviće se konačan rezultat. Domaći tim je imao još nekoliko šansi za gol i to preko Radovića, Vučinića i Ibrahima, a za promašaje je mogao da bude kažnjen u finišu. Gosti su nakon kornera imali odličnu šansu, ali je Bundalo šutirao preko gola.

Trener Romanije Mladen Lučić poručio je da su kvalitetni rad i zalaganje igrača krunisani pobjedom. Novi stručni štab tako je uspio da "razmrda" ekipu, ali sve zasluge pripisuje fudbalerima.

- Izuzetno težak meč, ali za nas i veoma važna pobjeda kojom smo nastavili uspješnu seriju. Obje ekipe su imale svoje šanse tokom duela, a na kraju kad se sve pogleda mislim da smo zasluženo došli do tri boda. Iskoristili smo veliku grešku rivala i došli do trećeg meča u prvenstvu bez poraza, što nama puno znači, jer se sad lakše diše. Popravili smo svoj bodovni saldo. Momci zaslužuju sve pohvale za ono što pokazuju na utakmicama, ali i treninzima. Svakako da su nam ove pobjede donijele dodatno samopouzdanje, a ovo je nagrada za momke i njihov odnos prema obavezama. Uspjeli smo da se dignemo nakon loših rezultata i sad želimo da nastavimo u istom ritmu - istakao je Lučić.

Romanija će već sutra imati novi ispit. Naime, ekipa će u drugom kolu Kupa Republike Srpske na svom terenu dočekati bijeljinski Radnik, a ovaj duel je na programu u 15 časova.

Rezultati devetog kola: BANjALUKA: BSK – Omarska igra se danas od 16 časova, PALE: Romanija – Kozara 1:0, ZVORNIK: Drina – Velež (N) 0:1, ISTOČNA ILIDžA: Famos  - Leotar 0:0, VLASENICA: Vlasenica – Zvijezda 09 1:1, FOČA: Sutjeska – Slavija odgođeno, Laktaši slobodni.

Parovi 10. kola, koje se igra u subotu i nedjelju, 4. i 5. oktobra: TREBINjE: Leotar – Vlasenica, NEVESINjE: Velež – Laktaši, ISTOČNO SARAJEVO: Slavija – Drina (Z), GRADIŠKA: Kozara – Sutjeska, BANjALUKA: BSK – Romanija, OMARSKA: Omarska – Zvijezda 09, Famos slobodan.

Utakmica

ROMANIJA     1 (0)

KOZARA            0 (0)

Strijelac: 1:0 Radović u 56. minutu.

Stadion: SRC "Vlajko Petrović" u Palama.

Gledalaca: 100.

Sudija: Marko Maksimović (Modriča) 6,5.

Žuti kartoni: Sosa, Str. Pekić (Romanija).

Igrač utakmice: Ognjen Radović (Romanija) 7.

ROMANIJA: Mitrović 6,5, Alić 6,5, Rašević 6,5, Trnka 6,5 (od 67. minuta Rađenović -), Sosa 6,5, Radović 7 (od 88. minuta Hadžibegović -), Cicović 6,5 (od 88. minuta Park Sang Vu -), Olanrevađu 6,5, Str. Pekić 6,5, Rizvanović 6,5, Vučinić 6,5. Trener: Mladen Lučić.

KOZARA: Kačavenda 6,5, S. Veljkić 6, Bosnić 6,5, Jandrić 6,5, Burnjaković 6 (od 80. minuta Kovljen -), Đ. Veljkić 6, Pljevaljčić 6, Bundalo 6, Daničić 6, Maksimović 6,5, Klenpić 6 (od 67. minuta Goletić -). Trener: Darko Maletić.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.