Na drugoligaškom istoku sve izvjesniji rasplet na vrhu: Drina HE plovi ka tituli

Darko Dragičević

BANjALUKA - Drina HE je veoma blizu da i teoretski osigura prvo mjesto u drugoj ligi Republike Srpske grupa istok, dok Crni vrh čvrsto drži prvo mjesto na zapadu.

Luka Vulević je pogodio na gostovanju u Janji, gdje je Drina HE došla do tri veoma važna boda i tako pobjegla svojim rivalima. Proleter Dvorovi je kiksnuo na svom terenu pa je razlika sada već 10 bodova .

Ekipa iz Višegrada će tako biti u prilici da u narednom kolu u derbiju eventualnim trijumfom protiv Proletera na svom terenu i definitivno proslavi šampionsku titulu i plasman u Prvu ligu Republike Srpske, čime bi na najljepši način proslavili 100 godina postojanja kluba.

Na zapadu  ništa novo. Crni vrh je uspio da minimalnim rezultatom slavi na gostovanju u Derventi. Jedini gol vrijedan tri boda postigao je Miloš Kukić u 15. minutu za, ispostaviće se, konačnih 1:0. Sloga Trn ne odustaje od borbe za prvu poziciju, jer su i oni bili uspješni pa su slavili na gostovanju u Šamcu.

Nažalost fudbala nije bilo u Novom Gradu, gdje se ekipa Progresa nije pojavila u zakazano vrijeme, tako da će nadležni organi u Fudbalskom savezu Republike Srpske imati posla nakon ovog kola. Rudar Ugljevik i Stakorina će svoj meč odigrati 22. maja.

Parovi 26. kola grupa zapad: Čelinac - Proleter (Teslić), Brdo - Gorica, Progres - FSA Prijedor, Naprijed - Borac (Šamac), Sloga (Trn) - Sloga (Srbac), Polet 1926 - Dubrave, Jedinstvo -Tekstilac (Derventa), Crni vrh - Sloboda (Novi Grad).

Parovi 26. kolo grupa istok: Vlasenica - Podrinje (Janja), Ilićka 01 - Budućnost (Pilica), Jedinstvo (Brodac) - Guber, Mladost (Rogatica) - Zadrugar (Donje Crnjelovo), Jedinstvo (Roćević) - Rudar 1925 (Ugljevik), Stakorina - Glasinac 1936 (Sokolac), Hercegovac - Mladost (Gacko), Drina HE - Proleter (Dvorovi).

JEDINSTVO (BR) 0 (0)

Strijelci: 1:0 Ristić iz penala u 31, 2:0 Ivanović u 53. minutu.

Stadion: Budućnosti u Pilici.

Gledalaca: 35

Sudija: Darko Kusmuk (Pale) 6,5.

Žuti karton: Vasić (Budućnost), Jovanović (Jedinstvo).

Crveni karton: Dejan Jovanović (Jedinstvo) u 45+1. minutu.

Igrač utakmice: Vlado Ivanović (Budućnost) 7.

BUDUĆNOST: Jokić 6,5, Pantić 6,5, Radovanović 6,5, Marković 6,5, Lukić 6,5, Ristić 6,5, Milovanović 6,5, Radić 6,5, Ivanović 7, Đurić 6,5, Vasić 6,5. Trener: -

JEDINSTVO (BRODAC): Đorđić 5,5 (od 46. minuta Tomić 6), Božić 6, Pavlović 6, Da. Jovanović 5,5 (od 88. minuta Đogatović -), De. Jovanović 6, Lukić 6, Gogić 5,5 (od 74. minuta Mionić -), Krsmanović 6, Sušić 5,5, Lazić 6, I. Tomić 5,5. Trener: Zoran Stajić.

***

MLADOST (G)   2 (0)

ILIĆKA 01       1 (1)

Strijelci: 0:1 Krsmanović u 39, 1:1 Ćeranić iz penala u 65, 2:1 Sudžum u 78. minutu.

Stadion: Gradski u Gacku.

Gledalaca: 30

Sudija: Boško Lazić (Bijeljina) 6.

Žuti kartoni: Avdalović, Antelja, Zirojević, Pušara, Mastilović, Mrković, trener Popović (Mladost), Jeftić, Zimonjić, Bojić (Ilića 01).

Crveni karton: Milenko Bojić (Ilića 01) u 42. minutu.

Igrač utakmice: Neđeljko Sudžum (Mladost) 7.

MLADOST (GACKO): Šarović 6, Avdalović 6,5, Antelj (od 90. minuta Zelenović -), Lozo 6,5, Elek (od 90+4. minuta Đerić -), Zirojević 5,5 (od 70. minuta Šarenac -), Nikolić 6, Ćeranić 6,5, Pušara 6,5, Mastilović 6,5, Sudžum 6,5. Trener: Željko Popović.

ILIĆKA 01: Bojić 6, Čelik 6, Antunović 6, Zimonjić 6, Cetić 6, Todorović 6, Krsmanović 6,5, Ćimić 6, Petrović 5,5 (od 79. minuta Dragić -), Krstić 6 (od 79. minuta Božić -), Bojić 6. Trener: Radivoje Nikolić.

***

GLASINAC 1936       1 (0)

HERCEGOVAC  2 (0)

Strijelci: 0:1 Milojević u 57, 1:1 Ćirjanić u 76, 1:2 Vujović u 77. minutu.

Stadion: “Bara” u Sokocu.

Gledalaca: 80

Sudija: Ljubomir Gajić (Bijeljina) 6.

Žuti kartoni: Lončarević, Pejanović (Glasinac), M. Vujović (Hercegovac).

Igrač utakmice: Filip Vujović (Hercegovac) 7.

GLASINAC 1936: Krunić 5,5, Marić 5 (od 59. minuta Debelnogić 5), Vuković 5 (od 59. minuta Rajić 5), Deurić 5,5, Kapović (od 72. minuta Čortan -), Ninković 5,5, Škobo 5,5, Šuka 5,5, Lizdek 5,5, Lončarević 5,5 (od 72. minuta Ćirjanić 6), Pejanović. Trener: -

HERCEGOVAC: Aleksić 6, S. Milojević 6,5, Đorđić 6,5 , M. Vujović 6 (od 90+3. minuta Bjeletić -), Mrkaić 6,5, F. Vujović 7 (od 87. minuta Albijanić -), Ilić 6,5 (od 73. minuta Mihić -), N. Milojević 6,5, Jokanović 6,5, Kešeljević 6,5, Sudžum. Trener 6,5: Rajko Milenić.

***

ZADRUGAR (DC) 1 (0)

JEDINSTVO (R)         1 (0)

Strijelci: 0:1 Vidaković u 69, 1:1 Karaman u 75. minutu.

Stadion: “Bunkovača” u Donjem Crnjelovu.

Gledalaca: 70

Sudija: Milan Tadić (Pale) 6,5.

Žuti kartoni: Vuković, Đokić, Kalajdžić, Karaman, Simić (Zadrugar), Vidaković (Jedinstvo).

Igrač utakmice: Siniša Vidaković (Jedinstvo) 6,5.

ZADRUGAR (DONjE CRNjELOVO): N. Maksimović 6, Marković 6, Vuković 6, Vićić 6 (od 88. minuta Rankić -), Đokić 6, Stevanović 6, Todorović 6 (od 69. minuta M. Maksimović -), Kalajdžić 6, Karaman 6,5, Jolović 6, M. Simić 6. Trener: Velibor Vujić.

JEDINSTVO: Gotovac 6, Dar. Pisić 6 (od 56. minuta Kostić 6), Dan. Pisić 6,5 Mih. Pisić 6, Mičić 6,5, Blagojević 6,5, Alić 6, Vidaković 6,5, Drašković 6, D. Milošević 6 (od 87. minuta L. Milošević -), Damjanović 6,5. Trener: Goran Škiljević.

***

PROLETER (D)  1 (0)

MLADOST (R)   2 (1)

Strijelci: 0:1 Andrić u 3, 1:1 Rakić iz penala u 48, 1:2 Ćaćić u 56. minutu.

Stadion: Proletera u Dvorovima.

Gledalaca: 150

Sudija: Velibor Vidaković (Zvornik) 6.

Žuti kartoni: Pavlović (Proleter), Elek, Maljukan, Marijanović, Andrić, Bojat, trener Matić (Mladost).

Igrač utakmice: Nemanja Ćaćić (mladost) 7.

PROLETER (DVOROVI): Oplakan 5,5, Sekulić 5,5, Klasanović 5,5, Mrkajić, Vasić 5,5, Rakić 6 (od 57. minuta Arkaba -), Ilić 5,5, Barjaktarević 5 (od 46. minuta Bunjevac 5,5), Grujičić 5,5, Maletić 5 (od 46. minuta Pavlović 5,5), Lakić 5,5. Trener: Dragan Matić.

MLADOST (ROGATICA): Orašanin 6, Elek 6,5, Maljukan 6,5, Tomić 6,5, Ćaćić 6,5, F. Mihajlović 6,5 (od 90+2. minuta Planinčić -), Marijanović 6,5, Andrić 6,5 (od 85. minuta Bojat -), Obradović, 6,5 Milovanović 6,5, Nikolić 6 (od 67. minuta V. Mihajlović -). Trener: -

Sudija: Rade Aćimović (Zvornik) 6.

Žuti kartoni: Alić (Podrinje), Sekulić, Ćirković, Vulević (Drina HE)

Igrač utakmice: Luka Vulević (Drina HE) 7.

PODRINjE (JANjA): Papić 5,5, Mehmedović 5,5, Jovanović 6, Perković 6, Alić 5,5 (od 81. minuta Alijević -), Arifović 5,5, Krajišnik 5,5 (od 81. minuta Jašarević -), Stankić 6, Stevanović 5,5 (od 86. minuta Gutić -), Mehanović 5,5 (od 82. minuta Ćelahmetović -), Mitrović. Trener: -

DRINA HE: Nikić 6,5, Tasić 6,5, Todorović 6,5, Damjanović 6 (od 63. minuta Grujić -), Marković 6,5 (od 85. minuta Baranac -), Sekulić 6,5, Okuka 6,5, Ćirković 6,5, Jeong (od 90+2. minuta Lozo -), Vulević 7, Ranitović 6,5. Trener: Dragan Vulević.

***

GUBER       3 (3)

VLASENICA    1 (0)

Strijelci: 1:0 Kosanić u 10, 2:0 Janjušević (autogol) u 22, 3:0 Kosanić u 45, 3:1 Stupar iz penala u 79. minutu.

Stadion: “Vidikovac” u Srebrenici.

Gledalaca: 100

Sudija: Goran Lakić (Brčko) 6.

Žuti kartoni: Avramović, Lemez, Grujičić (Guber), Stupar (Vlasenica).

Crveni karton: Darko Vidaković (Vlasenica) u 88. minutu.

Igrač utakmice: Nemanja Kosanić (Guber) 7,5.

GUBER: Bodiroga 6, Mehidić 6,5, Avramović 6,5, Petrović 6,5, Lemez 6 (od 75. minuta Smajlović -), Jašarević 6,5, Maksimović 6 (od 75. minuta Marinković -), Kosanić 7,5, Jurošević 6,5, Grujičić 6,5, Andrić 6,5. Trener: -

VLASENICA: Drakulić 5,5, Ferhatović 5,5 (od 84. minuta Slijepčević -), Mijatović 5,5, Vidaković 5,5, Vuković 5 (od 46. minuta Matić 5), Zekić 5,5, N. Kovačević 5,5, Stupar 6, Petrović 5,5 (od 84. minuta Erdelić -), Janjušević 5 (od 46. minuta Tomić 5), M. Kovačević 5,5 (od 67. minuta Gadžunovaić -). Trener: Pavle Golijan.

Sudija: Dejan Smiljić (Banjaluka) 7.

Žuti kartoni: Trninić, Hamzić (Tekkstilac), Aulić, Ćoćkalo, Grabovac Petrović (Crni vrh).

Igrač utakmice: Miloš Kukić (Crni vrh) 7.

TEKSTILAC: Plisnić 7, Aleksić 6,5m Stupar 7, Trninić 7, Babić 7, Savić 6,5(od 72 Hamzić-),Tadić 6,5, Slijepčević 6,5 (od 58. Reljić-),  Ignjić 7, Travar 7, Knežević 6,5. Trener: Dejan Pijetlović

CRNI VRH: Račić 7, Savičić 7, Aulić 7, Šavija 6,5, Damjanić 7.Vukosavljević 6,5, Petrović 6,5, Grujić 7, Ćoćkalo 7(od 78.Milaković-), Kukić 7 (od 65. Rogić-), Grabovac 7.Trener: Predrag Tatić.

***

Dubrave 4 (0)

Čelinac 3 (2)

Strijelci: 0:1 Telić u 21, 0:2 Babić u 43, 1:2 Matić u 57, 2:2 Matić u 59, 2:3 Krminac  u 66, 3:3 Matić u 76, 4:3 Borković.

Stadion: Dubrave

Sudija: Dean Jokić (Teslić) 7.

Žuti kartoni: Nikić (Dubrave), Bajić, Džombić , Tomić, Krminac (Čelinac).

Igrač utakmice: Bane Matić (Dubrave ) 8.

DUBRAVE: Drinić 6, Kisin 6,5, Budimlić 6(od 46. Demo 6,5), Hadžialagić 6,5, Kvrgić 6,5, Matić 8, Kisin 7(od 86. Malešević-),  Bencuz 7, Nikić 7, Malbašić 7 (od 70 Nikić-). Trener: Igor Miljević.

ČELINAC: Milanović 6,5, Bajić 6,5, Materić 7,Džombić 6,5, Suvajac 6,5 (od 86. Gavrić-), Tepić 7, Tomić 7, Bojić 6,5, Babić 7, Krminac 7, Jagodić. Trener: Borislav Vrhovac.

***

Sloga (S) 1 (1)

Polet 1926 1(1)

Strijelci: 0:1 Marinković, 1:1 Nježić u 30.

Gledalaca: 200.

Sudija: Srđan Landrup (Banjaluka)

Žuti kartoni: Aćić, Đaković, Šarić (Sloga), Grozdanić (Polet)

Igrač utakmice: Vedran Nježić (Sloga) 7.

SLOGA: Dabić 7, Zukanović 6,5, Vajukić 6,5, Aćić 6,5 (od 81.Sarić-), V. Nježić 7, Karamehić 6,5, I. Nježić 7, Šervel 6,5, Đaković 6,5 (od 62. Remić-), Zelenac 7(od 77.Belonić -). Trener: Slavko  Vujić.

POLET 1926: Valensija 7, Pejičić 6,5, Petrić 6,5, Grozdanić 6,5 Moskera 6,5, Lučanović 7, Grozdanić 7, Kampaz 7, Lekić 6,5, Marinković 7, Jobičić 7. Trener: Bojan Petrić.

***

FSA Prijedor 0

Naprijed 0

Stadion: “Poljana” u Prijedoru.

Gledalaca: 100.

Sudija: Slaviša Mitrović (Šamac) 7.

Žuti kartoni: M. Mršić, Dobrijević, Četačukvu (FSA), Bundalo, Vuklišević (Naprijed).

Igrač utakmice: Ognjen Cvetković (Naprijed) 7.

FSA PRIJEDOR: Zmijanjac 7, Rečević 6,5, Četačukvu 6,5, V. Mršić 6,5, Knežević 6,5, Vujčić 6,5, Milinković 6,5(od 58. S. Mikić-), Dobrijević 6,5, M. Mršić 7, Krneta 6 (od 46. Golić), Drljača 7. Trener: Nenad Bašić

NAPRIJED: Cvetković 7, Miladinović 6,5, Bundalo 6,5, Ljubičić 6,5, Hadžić 6,5, Bojinović 6,5(od 76. Popović-), Radoja 7, Kremenović 6,6, Dragoljić 6,5(od 90+2. Knežević-), Radić 6,5, Vuklišević 6,5. Trener: Nebojša Anđelić.

***

Proleter 1 (0)

OFK Brdo 1 (0)

Strelci: 1:0 Kuzmanović 61, 1:1 Okorie u 83. minutu.

Stadion Radolinka u Tesliću.

Gledalaca 110.

Sudija: Igor Grbić (Laktaši) 7.

Žuti kartoni: Nikolić, Sekulić, Osmić, Stanković (Proleter), Karupović, Bundalo (OFK Brdo).

Igrač utakmice: Božio Kuzmanović (Proleter) 7.

PROLETER: Dostanić 6,5, Vukmirović 7,  Nikolić 6,5, M. Sekulić 7, Osmić 6,5, Pavlović 6,5, Stanković 6,5, Simić 6(od 53 Radešić 6,5), S. Kuzmanović 6,5, Ostojić 7(od 79. Aleksić-), B. Kuzmanović 7(od 67.A Sekulić-). Trener: Darjan Grbić.

OFK BRDO: Vidović 7, Trkulja 6,5( od 74. Isaković-), Karupović 6,5, Okorie 7, Miodragović 7, Stević 6,5(od 60. Arauho Kosta-), Marmat 6,5(od 60.  Mijić-),  Bundalo 7,  Miljević 7, Dedić 6,5, Alves 6,5. Trener Mirza Alkić.

***

Borac (Š)1(0)

Sloga(T) 3(1)

Strijelci: 0:1 Jokanović u 45, 1:1 Marčeta u 53, 1:2 Tomičić u 67, 1:3 Oliverira u 80. minutu (penal).

Stadion: Gradski