Foto: AEK
ATINA - Fudbaleri OFI-ja sa Krita pobijedili su AEK poslije boljeg izvođenja penala i prvi put u klupskoj istoriji osvojili pehar Superkupa Grčke.
Fakti
U regularnnom dijelu meča bilo je 2:2, nakon penala 4:5 za ostrvljane, aktuelne osvajače Kupa koji su svojoj rijetkoj kolekciji trofeja sada dodali i ovaj namjenjen osvajaču Superkupa.
Tragičar Atinjana u penal seriji bio je Mađar Barnabas Varga, kojem je golman OFI-ja odbranio udarac u četvrtoj seriji. Strijelac za AEK u regularnom dijelu meča, za 1:0, bio je srpski reprezentativac Luka Jović, jedan od najboljih na terenu ove večeri na Kritu. Uslijedio je potom veliki preokret ekipe sa Krita u nastavku, dva gola (Andrutsos i Kostulas), koja, ipak, nisu bila dovoljna da se u regularnom dijelu potuče šampion, jer je Zini u osmom minutu nadoknade poravnao i odveo meč u penale (od ove sezone nema produžetaka).
Bio je ovo duel osvajača Kupa i šampiona države koji tradicionalno označava početak nove sezone u grčkom šampionatu.
Ključni momenat meča desio se u 68. minut kada je skorašnje pojačanje Atinjana, Hrvat Lovro Majer, promašio veliku priliku da zapečati trijumf. Nikoliću je tako "za dlaku" izmakao deveti trofej u trenerskoj karijeri. Njegov kolega na drugoj strani Hristos Kontis svoje ime je upisao u klupske almanahe kao čovjek koji je u samo nekoliko mjeseci uneo u vitrine dva važna domaća trofeja. (B92)
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.