Gordon potopio Karabag u meču za istoriju

Milan Zubović
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Tanjug

BAKU - Predvođeni fantastičnim Entonijem Gordonom fudbaleri Njukasla zakoračili su u osminu finala Lige šampiona već nakon prvog meča baraža.

Engleski sastav pobijedio je Karabag na gostovanju rezultatom 6:1, a Gordon je čak četiri gola, sve u prvom poluvremenu. Pitanje pobjednika ovog meča nije bilo postavljano nijednog trenutka i već nakon osmog minuta gosti s Ostrva vodili su sa 2:0. Svoj prvi gol Gordon je postigao već u trećem minutu da bi u osmom strijelac bio Malik Tiav. Potom je Gordon bio precizan iz penala u 33. da bi samo minut kasnije stigao do het-trika. Tačku na fantastično poluvrijeme stavio je u prvom minutu sudijske nadoknade kada je dao svoj četvrti, a peti gola Njuksla. Tim iz Azerbejdžaan smanjio je rezultat u 55. minutu preko Elvina Kafarkulijeva, da bi Džejkob Marfi postavio konačnih 6:1 u 72. minutu.

Gordon je postao tek drugi igrač u istoriji Lige šampiona koji je postigao četiri gola u prvom poluvremenu. Prije njega to je uspjelo Brazilcu Luizu Adrijanu za Šahtjor iz Donjecka protiv BATE Borisova u oktobru 2014. godine.

Revanš je za šest dana u Engleskoj.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.