Druga liga, grupa zapad: Het-trik Pralice

D. P.

NOVI GRAD - Fudbaleri Slobode u odgođenoj utakmici petog kola Druge lige Republike Srpske, grupa zapad savladali su srbačku Slogu sa 3:1.

Bio je ovo četvrti trijumf Novograđana ovog proljeća, koji su poslije jesenjeg dijela imali samo jedan osvojeni bod, a sada na svom kontu imaju 15.

Ipak, još uvijek su daleko od opstanka, ali ako nastave sa ovakvim igrama u preostalih osam kola sve je moguće. Centralna figura ovog susreta bio je Predrag Pralica, koji je postigao sve tri pogotka za domaćina od čega dva sa bijele tačke.

SLOBODA (NG) 3 (1)

SLOGA (S) 1 (1)

Strijelci: 1:0 Pralica iz penala u 6, 1:1 Aćić u 30, 2:1 Pralica u 72, 3:1 Pralica u 77. minutu.

Stadion: "Mlakve" u Novom Gradu.

Gledalaca: 60.

Sudija: Dean Jokić (Teslić) 6,5.

Žuti kartoni: Pauković (Sloboda, Novi Grad), Goran Zelenac (Sloga, Srbac).

Igrač utakmice: Predrag Pralica (Sloboda, Novi Grad) 8,5.

SLOBODA (NOVI GRAD): Fajković 7, Vejnović 7,5, Vujanović 7, Palavesinjo 7, Makivić 7, Bokan 7, Grošić 7 (od 90. minuta Pauković -), Jaćimović 7, Dalić 7 (od 46. minuta Milaković 7), Zec 7, Pralica 8,5. Trener: Nedo Zdjelar.

SLOGA (SRBAC): Dabić 6, Zukanović 6, Perić 6 (od 75. minuta Jokanović -), Vajukić 6, Aćić 6,5, Grbić 6, Karamehić 6 I. Nježić 6, Šervel 6, Sarić 7, G. Zelenac 6. Trener: Slavko Vujić.