Foto: Agencije
DOBOJ - Napadač dobojske Sloge Dejan Vidić protiv sarajevskog Željezničara odigrao je posljednja 22 minuta i bio je to njegov prvi nastup u novoj sezoni, jer je prvih pet mečeva morao je propustiti zbog povrede prednje lože, koju je zaradio na pripremama na Zlatiboru.
Ova povreda ga je odvojila od terena više od mjesec, mnogo duže nego što je bilo planirano.
- Na sreću sada je sve u redu. Ovaj put sam se izvukao sa kraćim odsustvom od onog u aprilu 2024. godine, kada sam zbog povrede ključne kosti van terena bio mnogo duže - naglasio je Vidić.
U njegovom debiju u novoj sezoni Sloga je na "Lukama" ostala neporažena igrajući 0:0, ali iskusni napadač je istakao da je rezultat mogao biti i bolji.
- Ni u jednom trenutku nismo bili u podređenom položaju, zato možda ostaje žal za celim plenom. Ali dobro je i ovako. Iza nas je serija teških utakmica. Savladali smo Velež i Sarajevo, sa po minimalnih 0:1 smo poraženi od Borca i Širokog Brijega - nastavio je Vidić.
Po njegovim riječima u skraćenoj Premijer ligi, koja sada broji samo deset članova, svaki bod je i te kako važan.
- Ovakav sistem takmičenja sigurno će podići kvalitet i timova, ali i igrača koji igraju u Ligi. Ekipe su ove sezone poprilično izjednačene, tako da će se voditi velika borba i za sam vrh, ali i za opstanak - naglasio je Vidić.
Ovog ljeta u redove Dobojlija pristigao je još jedan iskusni napadač Petar Kunić.
- Zdrava konkurencija je uvek bila dobra, tako da Kunića ne vidim kao pretnju za mesto u startnoj postavi, već kao nekog ko mi još više može pomoći da unapredim svoju igru, a i ja njegovu. Odlično se slažemo na treninzima i sigurno će tokom sezone biti prostora za obojicu. Najvažnije je da onaj ko bude na terenu pruži maksimum i na taj način pomogne klubu da ostvari ciljeve - rekao je Vidić.
Reprezentativnu pauzu kao i svi igrači Sloge koristi radno, jer su pred Dobojlijama velika iskušenja.
- Već utorak gostujemo u Mrkonjić Gradu, gde protiv Slobode igramo meč šesnaestine finala Kupa Republike Srpske "Dr Milan Jelić". Verujem da će to biti prilika da dobijem veću minutažu i na taj način da se još više oslobodim posle povrede. A, onda u petak nastavljamo bitke za bodove, a rival će nam biti Radnik u Bijeljini. Nadam se da će ova dva meča biti prilika da možda i pogodim protivničku mrežu - dodao je Vidić.
Dejan Vidić je u ljeto 2023. godine došao na "Luke" i veoma brzo se pokazao kao pun pogodak za Dobojlije. U 27 odigranih mečeva (23 prvenstvena) postigao je čak 18 (16 u ligi) golova, a povreda u samom finišu sezone onemogućila ga je da možda ima još bolji učinak. Prošlu sezonu je odigrao čak 32 prvenstvena meča u kojima je postigao sedam golova.
Karijeru je počeo Moravi iz Velike Plane, potom je igrao za Napredak iz Markovca, Pobedu iz Beloševca, "Karađorđe" iz Topole, te Zlatibor iz kojeg je prešao u redove Crvene zvezde. Sa "Marakane" je išao na pozajmice u Zemun, Grafičar i kruševački Napredak. U ljeto 2022. godine prešao je beogradski IMT iz kojeg je poslije godinu dana stigao u Slogu.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.
Najnovije vijesti iz rubrike