Optuženi za ubistvo Krunića negirali krivicu, u sud dovedeni pod jakim mjerama obezbjeđenja

N.T.
Optuženi za ubistvo Krunića negirali krivicu, u sud dovedeni pod jakim mjerama obezbjeđenja

BANjALUKA - Trojica optuženih za teško ubistvo banjalučkog biznismena i vlasnika agencije „Sektor Sekjuriti“ Slaviše Krunića (48), njegovog pratioca Žarka Pavlovića i ranjavanje Gorana Ilića, danas su se u banjalučkom Okružnom sudu izjasnili da nisu krivi za ovo krivično djelo.

Optuženi  Benedi Đukanović zvani Bendžo (42), Emilijo Baldo (53) koje terete za pripremu i izvršenje zločina te biši radnik “Sektora”  Rodoljub Gajić (35) iz Banjaluke kome se na teret stavlja pomaganje u zločinu, o krivici su se izjašnjavali iza zatvorenih vrata, a da su sva trojica negirala krivicu potvrdila je portparol Okružnog suda Slavica Divjak, navodeći njihove inicijale.

Optuženi su u sud su dovedeni pod jakim mjerama obezbjeđenja.Obezbjeđenje ispred suda je pojačano, a pripadnik sudske policije stoji s puškom.

Branilac trećeoptuženog Gajića, Marinko Brkić, kazao je uoči ročišta o izjašnjenju da njegov branjenik nije znao da će Krunić biti ubijen.

- Bez toga, odnosno bez direktnog umišljaja, nema ni subjektivnog elementa krivičnog djela  - istakao je Brkić.

Tužilaštvo Đukanovića i Balda tereti da su organizovali,  pripremili i 22. aprila počinili zločin zajedno sa Željkom Kovačevićem koji je tom prilikom ubijen. Gajića, koji je bio zaposlen u „Sektor Skejuritiju“ i bio lično obezbjeđenje Krunićeve supruge i djece terete da je pokojnom napadaču Kovačeviću odavao informacije o kretanju i navikama svog gazde Krunića da bi mu zauzvrat  oprostio novčani dug.

Prema optužnici, ubistvo su iz automatskih pušaka izvršili Đukanović i Kovačević u blizini Krunićeve kuće gdje su mu organizovali sačekušu.

Baldo je bio osmatrač i dojavljivač te je ubicama, koje su čekale u sačekuši u blizini imanja banjalučkog biznismena, javio kada je on krenuo prema zasjedi. Đukanović i Kovačević su iz automatskih pušaka ispalili najmanje 36 hitaca na džip banjalučkog biznismena Krunića pri to­me usmr­tiv­ši nje­ga i nje­go­vog prati­o­ca Pa­vlo­vi­ća. Tom prilikom vozač džipa “tojota” Goran Ilić je ranjen, ali je uspio  da iskoči iz vozila i iz službenog pištolja ispali 14 hitaca prema Đukanoviću i Kovačeviću koji su mu uzvratili pljabu. U međusobnoj razmjeni vatre tada je poginuo  Kovačević, dok je Đukanović pobjegao.

U optužnici se navodi da su Đukanović, Baldo i Kovačević izvršenje zločina dogovarali i pripremali od početka 2019. godine  do 22. aprila  na području opštine Laktaši.

Istraga ovog slučaja trajala je skoro devet mjeseci, a osumnjičeni Baldo je uhapšen iste večeri nakon ubistva. Gajić je “pao” nešto kasnije početkom maja, dok je Đukanović  nakon zločina uspio da pobjegne i predao se nakon 52 dana skrivanja.

Dosije

Optužena trojka je od ranije je poznata policiji po krivičnim djelima, a neki su  osuđivani i imaju “debele dosjee”. Ubijeni Željko Kovačević je osuđen na tri godine zatvora zbog teških krađa na osnovu istrage iz akcije “Strijelac”. Bio je osuđen na 11 godina zatvora zbog organizovanog razbojništva, a u KPZ Foča je odležao devet i po godina. 

Emilio Baldo je u banjalučkom Okružnom sudu 2006. godine osuđen na devet godina zatvora za veći broj razbojništva. Prije izricanja presude je pokušao da pobjegne i tom prilikom ga je ranio jedan od sudskih policajaca.

Benedi Đukanović je hapšen je više puta, ali nikada nije osuđen za teško krivično djelo. Hapšen je i zbog krvavog napada na tadašnjeg episkopa bihaćko -petrovačkog Hrizostoma, u julu 2007. godine. Privođen je i zbog zbog pljačke zlatare u Ključu i banke u Drvaru, ali nije bilo dokaza protiv njega za te pljačke.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i Twitter nalogu.

© AD "Glas Srpske" Banja Luka, 2018., ISSN 2303-7385, Sva prava pridržana