Foto: Tanjug/AP
KIJEV - Tokom kontroverznog sastanka Volodimira Zelenskog i Donalda Trampa koji se održao u petak, konzervativni komentator upitao je ukrajinskog čelnika zašto ne nosi odijelo.
Kad je Volodimir Zelenski izašao iz svog vozila u Vašingtonu u petak, pozdravio ga je Donald Tramp s rukovanjem i "Svi ste dotjerani danas". Bio je to prvi od nekoliko komentara koje je Zelenski toga dana dobio na svoj stil oblačenja, a koji je završio agresivnim ispitivanjem njegovih izbora.
- Zašto ne obučeš odijelo? Ti si na najvišem nivou u kancelariji ove zemlje, a odbijaš nositi odijelo - upitao je Zelenskog Brajan Glen, reporter konzervativne kablovske mreže "Real America's Voice".
Ispitivanje tu nije završilo.
- Posjedujete li odijelo? Mnogi Amerikanci imaju problema s time što ne poštujete dostojanstvo ove kancelarije - nastavio je Glen.
Predsjednik Zelenski je jednostavno odgovorio:
- Nosiću odijelo nakon što ovaj rat završi - rekao je.
Na svojim brojnim međunarodnim putovanjima kako bi pokušao osigurati vojnu i finansijsku podršku za svoju zemlju, ukrajinski predsjednik odlučio je odustati od tipične odjeće šefa države.
Umjesto odijela i svečanih cipela, Zelenski se odlučio za jednostavne trenerke, često crne ili maslinasto-zelene, s ukrajinskim simbolom, kargo hlače i radne čizme, prenosi "EuroNews".
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.