Vrijednost ukradenog nakita je čak 136 miliona dolara

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Vrijednost ukradenog nakita je čak 136 miliona dolara

Kan - Vrijednost dijamanata i nakita koji je juče ukraden sa jedne izložbe u hotelu "Karlton" u Kanu iznosi čak 136 miliona dolara /oko 103 miliona evra/, što je skoro trostruko više od prvobitne procjene, saopšteno je danas iz tužilaštva u Grasu.

Vrijednost ukradenog nakita je prvobitno procijenjena na 40 miliona evra, ali je državni tužilac u Francuskoj danas objavio nove podatke.

Pljačka se dogodila juče "u sred bijela dana" u hotelu gdje se održavala izložba nakita. Pljačkaš je oteo kofer s nakitom i pobjegao.

Mediji su objavili da je izložbu nakita organizovala firma "Levjev".

Tokom održavanja Međunarodnog filmskog festivala u Kanu u maju lopovi su ukrali nakit vrijedan 1,4 miliona dolara, podsjeća agencija Frans pres.

Lopovi su upali u hotelsku sobu Amerikanke zaposlene u švajcarskoj kompaniji "Šopard" i odnijeli sef.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.