Foto: Agencije
| Ilustracija
BRISEL - Više od 240 ljudi širom Evrope ove godine je zaraženo virusom zapadnog Nila, koji je sve rašireniji na ovom kontinentu, saopštio je Evropski centar za prevenciju i kontrolu bolesti.
Centar je od početka sezone dokumentovao ukupno 241 slučaj zaraze, prenosi agencija DPA.
ECDC je saopštio da je 139 slučajeva prijavljeno u Italiji, a 61 u Grčkoj. Ostale infekcije registrovane su u Španiji (17), Sjevernoj Makedoniji (13), Rumuniji (6), Francuskoj (4) i jedna u Njemačkoj.
Krajem prošlog mjeseca Svjetska zdravstvena organizacija pozvala je na povećanu budnost nakon nekoliko slučajeva groznice zapadnog Nila u zemljama južne Evrope.
SZO navodi da se virus zapadnog Nila obično prenosi između komaraca i ptica, a zaraženi komarci mogu da ugrizu ljude i zaraze ih, najčešće između jula i septembra.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.