Foto: Ukrajina sprečila ulazak u zemlju 100 Rusa
Kijev - Ukrajinska granična policija je saopštila je da je vratila s granice oko 100 ruskih građana otkako je na snagu stupila zabrana za odrasle Ruse da uđu u Ukrajinu
Portparol granične službe Andrej Demčenko rekao je da “najveći broj njih nije mogao da kaže razlog putovanja u Ukrajinu”.
Prema njegovim riječima, neki od njih nisu imali neophodna dokumenta a drugi su boravili u Ukrajini duže od propisanog.
Predsjednik Ukrajine Petro Porošenko juče je objavio da će svim ruskim muškarcima starim od 16 do 60 godina biti zabranjen ulazak u Ukrajinu tokom trajanja ratnog stanja.
Porošenko je naveo da je cilj zabrane sprečavanje ulaska u Ukrajinu prerušenih ruskih vojnih jedinica nakon što je Rusija zaplijenila tri ukrajinska vojna broda s posadama.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.