Foto: U svijetu dato više od 1,65 milijardi doza vakcine protiv kovida-19
ANKARA - Više od 1,65 milijardi doza vakcine protiv virusa korona dato je širom svijeta, pokazuju podaci koje je danas objavio portal " Ourworldindata.org.
Kina je sa 497,2 miliona doza vakcine država u kojoj je dato najviše doza, a potom slijede Sjedinjene Američke Države (SAD) s više od 283,9 miliona doza.
U Indiji je dato oko 190,8 miliona doza vakcine, Velikoj Britaniji 59,8 miliona, a u Brazilu 57,6 miliona. Njemačka je do sada iskoristila 44,3 miliona doza vakcine protiv kovida-19, Francuska 32,2 miliona, a Italija 30,4 miliona.
Potom slijedi Turska u kojoj je dosad dato više od 27,8 miliona doza vakcine, a prate je Rusija, Meksiko i Indonezija.
Država sa najviše doza prema broju stanovnika je istočnoafrička ostrvska država Sejšeli, sa 134,39 doza na 100 ljudi.
Većina vakcina protiv kovida-19 daje se u dvije doze, tako da broj vakcina nije jednak broju osoba koje su u potpunosti vakcinisane.
Od decembra 2019. godine, globalna pandemija virusa korona odnijela je više od 3,47 miliona života u 192 države i regije, a više od 167,1 milion slučajeva zaraze zabilježeno je širom svijeta, pokazuju podaci američkog Univerziteta "Džons Hopkins".
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.