U sudaru akrobatskih aviona poginuo jedan pilot

Srna
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: U sudaru akrobatskih aviona poginuo jedan pilot

Rim - Jedan pilot je poginuo, a drugi je povrijeđen u sudaru dva akrobatska aviona jednosjeda u blizini italijanske obale Jadranskog mora.

"Obje letjelice pale su u vodu i tom prilikom je pilot jednog aviona poginuo, a pilot drugog je povrijeđen", saopštile su italijanske vlasti.

Vatrogasna služba saopštila je da se jedan avion srušio kod same obale mjesta Tortoreta u centralnoj Italiji i da je pilot brzo spasen i prebačen u bolnicu, gdje se utvrđuju povrede koje je zadobio.

Drugi pilot je pronađen mrtav ispod olupine aviona oko dva kilometra dalje od obale, rekli su predstavnici vatrogasne službe.

U toku je istraga o uzroku nesreće.

Televizija Skaj TG24 prikazala je snimak na kome se vidi kako jedan avion udara u drugi, a onda oba padaju u vodu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.