U subotu odluka o kandidaturi

Glas Srpske
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: U subotu odluka o kandidaturi

BEOGRAD - Predsjednik Srbije Boris Tadić izjavio je da će Vlada Srbije na sjednici u subotu odlučiti kada će Srbija podnijeti kandidaturu za članstvo u EU, ističući da nije potrebno žuriti sa kandidaturom.

- Imamo argumente za i protiv podnošenja kandidature. Metodologija koju smo veoma pažljivo analizirali i sve okolnosti koje su nam se nametale za priključenje EU pokazala se veoma dobrom - rekao je Tadić za Radio-televiziju Srbije u Kopenhagenu.

On je najavio da će prisustvovati sjednici Vlade, jer ima ustavnu obavezu.

Tadić je rekao da je ovih dana imao niz bilateralnih susreta, navodeći da se sastao sa tridesetak lidera, a neki od njih su i evropski zvaničnici.

- Čuo sam njihovo mišljenje i to ću sve sutra prezentovati na sednici Vlade, gde ćemo doneti odluku o tome kada će Srbija podneti kandidaturu - rekao je predsjednik Srbije.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.