U Briselu danas dijalog Beograda i Prištine

SRNA
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: U Briselu danas dijalog Beograda i Prištine

BEOGRAD - Nova runda dijaloga Beograda i Prištine na nivou glavnih pregovarača Petra Petkovića i Besnika Bisljimija biće održana danas u Briselu.

Portparol Evropske komisije Anita Hiper rekla je da su obje strane potvrdile učešće i da će biti razgovarano o brojnim pitanjima.

"Strane su potvrdile prisustvo i razmotriće niz pitanja, uključujući implementaciju Sporazuma o putu ka normalizaciji", navela je Hiperova.

Glavni pregovarač Srbije Petar Petković rekao je da od sastanka u Briselu ne očekuje mnogo i da srpska delegacija dolazi svaki put pripremljena za razgovor kako bi se došlo do kompromisnog rješenja i sačuvao srpski narod na Kosovu i Metohiji formiranjem Zajednice srpskih opština.

Posljednji sastanak na nivou glavnih pregovarača Beograda i Prištine, u okviru kojeg je došlo i do trojnog sastanka sa specijalnim izaslanikom EU za dijalog Miroslavom Lajčakom, održan je 24. oktobra u Briselu, prenosi "Kosovo onlajn".

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.