Foto: Al Džazira
OSLO - Norveški osuđeni ubica Anders Brejvik ne bi trebalo da bude pušten na slobodu jer i dalje predstavlja ozbiljnu prijetnju, izjavila je tužiteljka Hulda Karlsdotir, jer je Brejvik ponovo tražio uslovnu slobodu nakon više od 13 godina provedenih u zatvoru.
„Postoji li opasnost da Brejvik ponovo počini zločine? Opasnost je stvarna“, rekla je ona, dodajući da je najnovija procjena rizika pokazala da je mogućnost ponovnog nasilja Brejvika ista kao i prije 13 godina, prenio je Rojters.
Brejvik, koji je 2011. godine ubio 77 -nacističkih stavova, naglasivši da će nastaviti borbu za „bijelu“ nadmoćnost, ali kroz mirne metode.
Osim toga, Brejvik je pokušao da tuži norvešku državu zbog loših uslova u zatvoru, tvrdeći da to što ga drže u izolaciji krši njegova ljudska prava.
Najnoviji pokušaj promjene uslova njegovog pritvora u januaru bio je odbijen, a njegov apel će biti razmatran u decembru.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.