Foto: Tanjug/AP
VAŠINGTON - Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp potpisaće danas izvršnu uredbu koja ima za cilj gašenje Ministarstva obrazovanja, saopštila je Bijela kuća.
Uredbom se nalaže ministarki obrazovanja Lindi Mekmejon da "preduzme sve neophodne korake da se olakša zatvaranje Ministastva obrazovanja, i da se državi vrati nadležnost nad prosvjetom, uz obezbjeđivanje nastavka efikasnog i neprekidnog pružanja usluga, programa i beneficija na koje se Amerikanci oslanjaju", prenio je Rojters.
Nalaže se i da svi preostali programi ili aktivnosti koji se finansiraju iz Ministarstva obrazovanja ne bi trebalo da promovišu rodnu ideologiju.
Tramp je više puta pozivao na eliminaciju odjeljenja, nazivajući ga "velikom prevarom", a zatvaranje Ministarstva obrazovanja je i ispunjavanje njegovog ključnog obećanja u izbornoj kampanji.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.