Foto: Tramp: Amerika ne može da preživi još dvije godine Bajdenovog mandata
VAŠINGTON - Bivši američki predsjednik Donald Tramp izjavio je danas da sumnja da bi zemlja mogla da preživi preostale dvije godine mandata predsjednika Džozefa Bajdena, aludirajući na neuspjehe njegove administracije.
"Ova zemlja ne znam da li će poživjeti još dvije godine ovoga što se dešava", rekao je Tramp na predizbornom skupu u Pensilvaniji uoči predstojećih izbora za Predstavnički dom Kongresa i Senat.
Tramp je naglasio da Amerika nikada nije bila u tako lošoj situaciji kao što je sada, primjetivši slabljenje položaja Vašingtona u svijetu.
"Nikad nije bilo ovako. Nigdje nas ne poštuju. Nema šta dobro da se kaže o tome šta se dešava u našoj zemlji", istakao je Tramp.
Tramp je pozvao građane SAD koji, kako kaže, žele da zaustave uništavanje svoje zemlje i spasu američki san, da glasaju za republikance 8. novembra.
Demokrate trenutno kontrolišu Predstavnički dom zahvaljaujući većini od osam mjesta, dok je Senat podijeljen 50-50, a potpredsjednica Kamala Haris predstavlja odlučujući glas u svojoj ulozi predsjednice gornjeg doma, odnosno Senata.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.