Foto: Agencije
| Zastava Kube
HAVANA - Kubanska vlada je saopštila da su 32 njena državljana ubijena tokom američkih udara na Venecuelu u cilju hapšenja predsjednika te zemlje Nikolasa Madura.
- Kao rezultat kriminalnog napada koji je izvršila vlada Sjedinjenih Država, 32 Kubanca su izgubila živote u borbenim dejstvima, izvršavajući misije u ime Revolucionarnih oružanih snaga i Ministarstva unutrašnjih poslova, na zahtijev kolega iz te južnoameričke zemlje - saopštila je kubanska vlada na svojoj zvaničnoj Fejsbuk stranici, prenosi "CNN".
Havana je proglasila dvodnevnu žalost 5. i 6. januara u čast poginulih, a podaci u vezi sa sahranom biće naknadno objavljeni.
Kubanski predsjednik Migel Dijaz Kanel osudio je akcije Sjedinjenih Država, nazvavši ih "državnim terorizmom protiv hrabrog venecuelanskog naroda i protiv naše Amerike".
Sjedinjene Američke Države napale su 3. januara glavni grad Venecuele Karakas i uhapsile predsjednika te zemlje Nikolasa Madura i njegovu suprugu.
Maduro se trenutno nalazi u Njujorku, gdje ga očekuje suđenje zbog optužbi za trgovinu drogom i oružjem.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.