Foto: Talibani pucali u vazduh da rastjeraju masu na kabulskm aerodromu
KABUL - Talibanski komandanti i vojska pucali su danas u vazduh da rastjeraju masu na aerodromu u Kabulu, rekli su predstavnici talibana, a iz Pentagona navode da je tamo sada 4.500 američkih vojnika i da ih još stiže.
"Nemamo namjeru da nekoga povrijedimo", rekao je predstavnik talibana Rojtersu.
On je dodao da na aerodromu u Kabulu i dalje vlada haos za koji, kako je rekao, odgovrnost snose zapadne snage zbog haotičnog plana evakuacije.
Portparol Pentagona Džon Kirbi rekao je da je na aerodromu u Kabulu sada 4.500 američkih vojnika, a da se u naredna 24 časa očekuje još nekoliko stotina.
On je naveo da su američki vojnici, koji nadgledaju evakuaciju na aerodromu u Kabulu, prošle noći ispalili noćas radi kontrole mase, ali da nema povrijeđenih, da nijedan metak nije ispaljen prema nekoj osobi.
Britanija radi sa talibanima na "praktičnom nivou"
Britanija radi sa talibanima u Kabulu na "taktičkom, praktičnom nivou" s ciljem evakuacije građana i Avganistanaca, rekao je danas britanski ambasador u Avganistanu i dodao da će program evakuacije trajati danima, a ne sedmicama.
"Zanimljivo je da su talibani odabrali da podrže ovu operaciju", rekao je ambasador Lori Bristou novinarima.
On je dodao da talibani vide da je u njihovom interesu da pomognu da se ovo završi uredno.
Bristou očekuje da će evakuacija trajati nekoliko dana, ne sedmica.
Zemlje Zapada pokušavaju da izvuku diplomate, civile i neke Avganistance iz Kabula dok talibani čine prve korake s ciljem formiranja Vlade.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.