Tajfun Bolevan približava se Okinavi

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Tajfun Bolevan približava se Okinavi

Tokio – Snažan tajfun sa vjetrom brzine 215 kilometara na sat kreće se prema japanskom ostrvu Okinavi i vjeruje se da će to biti najjači tajfun koji je pogodio jug Japana posljednjih godina.

Očekuje se da će tajfun Bolaven, 15. ove sezone, doći do Okinave sutra, rekli su zvaničnici.

Bolevan je uslijedio za tajfunom Tembin, koji je juče prešao preko juga Tajvana i izazvao poplave u nekim oblastima, ali je u velikoj mjeri poštedio gusto naseljena područja.

Poplave od Tembina dostigle su tri metra u jednom gradu, gdje su oklopna vozila spasila nekoliko desetina ljudi iz poplavljenih kuća.

Tajfun Bolaven približava se danas ostrvu Minami-Daito, oko 400 kilometara jugoistočno od Okinave, i kreće se u pravcu sjever-sjeverozapad brzinom od 15 kilometara na čas.

Japanska meteorološka agencija izdala je upozorenje na snažne vjetrove na Okinavi i visoke talase u vodama oko ostrva gdje je stacionirano više od polovine od 50.000 američkih vojnika, koliko je raspoređeno u Japanu.

Jedna od najvećih avion baza Kadena prekinula je sve aktivnosti na vodi zbog nadolaska tajfuna.

Očekuje se da će tajfun donijeti i oko 80 centimetara kiše.

Bolaven nosi sobom vjetrove brzine od oko 215 kilometara na čas.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.