Srbin organizovao šverc kokaina

Glas Srpske
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Srbin organizovao šverc kokaina

BEČ - Austrijska policija uspjela je da krajem jula otkrije šverc sedam kilograma kokaina na bečkom aerodromu "Švehat". Tri osumnjičena lica su uhapšena i prebačena u istražni zatvor, a informacija o tome je tek sada objavljena.

Uhapšeni su Nijemac (39), Austrijanac (47) i Srbin (40), za kojeg policija navodi da je organizator šverca. Vrijednost zaplijenjenog kokaina se procjenjuje na oko tri miliona evra.

Droga je bila sakrivena u dva tvrda kofera, koja su odmah upala u oči kontrolnim organima na aerodromu. Koferi su predati u Argentini i dospjeli su preko Španije. Istraga je pokazala da su koferi imali duplo dno u kojem je bila sakrivena droga.

Na osnovu ovog otkrića policija je posmatrala Nijemca (39) i Austrijanca (47), koji su preuzeli kofere sa trake, a potom krenuli ka jednom hotelu u 14. bečkom okrugu.

Kada im se pridružio treći muškarac, jedan 40-godišnji Srbin, policija je odlučila da ih uhapsi.

Prilikom prvog saslušanja se ispostavilo da su šverceri očigledno vjerovali da nose po jedan kilogram kokaina i da su za to morali da dobiju 3.000 evra.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.