Foto: Špijuni u Rasmusenovoj kancelariji
OSLO - U ranijim američkim diplomatskim depešama koje je objavio "Vikiliks" navodi se da su SAD u kancelariji generalnog sekretara NATO-a imale doušnike, objavila je u petak švedska i norveška štampa.
Osoblje NATO-a, koje je bilo u administraciji trenutnog generalnog sekretara Alijanse Andersa Foga Rasmusena i njegovog prethodnika na toj funkciji Jap de Hop Shefera, dostavljalo je informacije vlastima u SAD.
Diplomate iz svih država članica NATO-a redovno obavještavaju svoje nacionalne prestonice o razvoju događaja u organizaciji. Međutim, u dokumentima objavljenim na internet stranici "Vikiliks" navodi se da je američko osoblje koristilo "krtice" za dobijanje nezvaničnih informacija iz kancelarije generalnog sekretara.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.