Sistematski napadi na hrišćane

Glas Srpske
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Sistematski napadi na hrišćane

BAGDAD - Srušimo zid ćutanja koji obavija ubistva hrišćana u Mosulu i cijelom Iraku, apel je bagdadskog latinskog nadbiskupa Žana B. Šlajmana, koji je uputio poslije posljednjih ubistava u Mosulu u kojima su žrtve bila dva hrišćanina, prenijele su agencije.

- Ubijeni su hrišćani, a država ništa ne preduzima - rekao je nadbiskup u razgovoru za agenciju Sir, te dodao da snage bezbjednosti u službi na mjestima napada i krvoprolića ne vide, ne čuju, ne govore.

Taj veo ćutanja, prema riječima Šlajmana, podstaknut je i medijima. Osim jednog ili dva izuzetka, mediji su jako ćutljivi kada je riječ o tim ubistvima, rekao je nadbiskup i napomenuo da se među hrišćanima ponovo pojavio strah, pa opet počinju da bježe iz zemlje.

- Započinje novi talas iseljavanja. Opet su hrišćani žrtva na oltaru radikalne politike u ovoj zemlji - upozorio je nadbiskup Šlajman.

Od 7. decembra u Mosulu su zabilježeni napadi na više crkava, jedna hrišćanska studentkinja je oteta, bilo je oko deset ubistava, bombom je potpuno uništen autobus koji je vozio u školu hrišćanske učenike, a tome treba dodati automobilske bombe postavljene na različitim mjestima u gradu na kojima žive hrišćani. 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.